Dodany: 03.01.2019 23:31|Autor: margines

Czytatnik: Mój brudnopis [papla][/papla]

Czy warto sprawdzać, czy każdy nasz krok to błąd?

Ten nowy miesiąc, a i nowy okres w szerszym znaczeniu, zacząłem lekturą zbiorku opowiadań Błąd: Zbiór krótkich opowiadań PROwincji (antologia; Urbaniak Michał Paweł, Cierniak Jagoda, Gregory Lucjan i inni), który jest dostępny on-line.

Ślepowrońska Olga, „Woda” - nie wiem, czy o to chodziło autorce, ale odebrałem tę „Wodę” jako rzecz o chorobliwie wręcz nadopiekuńczej matce.

Brzozowski Jacek (ur. 1979), „Zaginione opowiadanie Murakamiego” - całkiem dobrze czytało mi się to opowiadanie - w pewnym momencie trochę sensacyjne, a nawet dreszczowiec:)

Orzadowski Daniel, „Ryży umarł” - też dobrze czytało mi się to.

Mossakowska Zofia „Pacjentka” - bohaterem jest ordynator Jan Rotz, którego dopadają obawy związane z jego postępowaniem w pracy i który ze wszystkich sił próbuje dowiedzieć się, „gdzie leży Błąd i Przyczyna fundamentalnych 21 wszystkich Czasów. I najważniejsze! Dlaczego zbliża się [czyjś] Koniec” (s. 55). Dobrze czytało się to, jest wciągające, choć denerwowały mnie duże litery nie w tych miejscach, co trzeba, dziwne zlepki albo źle podzielone wyrazy.

Mikulski Lech „Pierwszy” - niezłe opowiadanie o gołębiu.
I kolejach losu.

Urbaniak Michał Paweł „Finiszek” - takie sobie „dowcipki”, dobre „podśmiechujeczki”… Eh… ten tytuł, tytulik albo tytułek nie zapowiadał mi niczego takiego. Eh…

Ogólnie rzecz biorąc każdy z tych „błędów” odebrałem jako udaną rzecz.