Dodany: 14.11.2018 21:28|Autor: silwana

Rewelacyjne opowiadnia

Na swoim koncie mam już jedną książkę autorki ("Trup na plaży i inne sekrety rodzinne"), więc wiedziałam czego mniej więcej mogę się spodziewać. I dostałam to na co liczyłam, a nawet i więcej.

"Dynia i jemioła" jest to zbiór dziesięciu opowiadań. Jednych dłuższych, innych trochę krótszych.

Dora Wilk, Nikita, Witkacy, Karma, Malina, Roman, Baal, znani z innych książek autorki są głównymi bohaterami "Dyni i jemioły".

Historie zawarte w tej książce czasami są zabawne, czasami mroczne, a czasami romantyczne. Zdecydowanie każdy znajdzie coś dla siebie. Mi najbardziej podobały się te, w których główną bohaterką była Dora czyli "Wampir, który ukradł święta" i "50 twarzy Baala". Zdecydowanie muszę przeczytać serię opisującą jej przygody. Podobało mi się również historia "Jak pies z kotem" opowiadającej jak to można "dobrze" żyć z sąsiadem.

Poza świetną fabułą na uwagę zasługuje również wydanie książki. Ilustracje do okładki i do każdego opowiadania stworzyła Magdalena Babińska. Ze swojego zadania wywiązała się bardzo dobrze. Każda grafika przedstawia dokładnie to co zostało opisane.
Jednak poza rewelacyjną fabułą i grafikami, jest też mała niespodzianka, a jest nią pocztówka przedstawiająca Nikitę, Robina, Wiki, Witkacego, Dorę, Romana i Malinę w strojach na Halloween.

Podsumowując: zdecydowanie jest to książka warta polecenia. I dla tych, którzy znają już autorkę i dla tych, którzy nigdy wcześniej o niej nie słyszeli.

czytampierwszy.pl

[Recenzję opublikowałam wcześniej również na stronie lubimyczytać i na stronach sklepów internetowych]