Dodany: 12.10.2018 11:12|Autor:

Motyl był trochę złoty.
I choć się chmurzyło,
było supermiło”.

Joanna Papuzińska
Jest autorką książek o mamie czarodziejce, tacie szczęściarzu o Asiuni i wielu innych.
Ma dwoje dzieci i troje wnuków.
Lubi pisać, ale jeszcze bardziej lubi czytać - czytanie jest najlepsze!

„Jak byłam mała to miałyśmy z siostrą projektor, z którego rzucało się filmy na ścianę. Fajnie było siedzieć na podłodze w ciasnym, ciemnym pokoju i oglądać bajki razem z dzieciakami z podwórka. Tę o Złotej Kaczce też oglądaliśmy”.

Katarzyna Bajerowicz
Poznanianka, mama trzech córek, właścicielka dwóch kotów, malarka, fotografka, autorka bloga mama3swinek.blogspot.com, majsterklepka, niezła kucharka i rekordowa bałaganiara. Najbardziej lubi akwarele, makaron z sosem pomidorowym i mierzyć linijką w ogródku dzienny przyrost roślin. W planach ma Wielką Podróż – jeszcze nie wie dokąd. Może na Księżyc?

Zadania dla mistrzów czytania:
1. Przy jakiej ulicy stał pałac, gdzie według legendy skarbu pilnowała Złota Kaczka? Podpowiedzi szukaj na stronie 8.
2. Gdzie pracowała mama Ludki? Podpowiedzi szukaj na stronie 10.
3. Odpowiedz lub narysuj, na co przeznaczysz skarb, jeżeli kiedyś spotkasz Złotą Pannę?

Ludka bardzo lubi zagadki i tajemnice. Kiedy odkrywa legendę o Złotej Kaczce i ukrytym skarbie, bez zastanowienia wyrusza na jego poszukiwania.

„Czytam sobie” to trzypoziomowy program wspierania nauki czytania dla dzieci w wieku 5-7 lat.

Poziom 1
SKŁADAM SŁOWA – 150-200 wyrazów w tekście – krótkie zdania – 23 podstawowe głoski w tekście czytanym – ćwiczenie głoskowania

Poziom 2
SKŁADAM ZDANIA – 800-900 wyrazów w tekście – dłuższe zdania, także złożone, elementy dialogu - 23 podstawowe głoski oraz „h” – ćwiczenie sylabizowania

Poziom 3
POŁYKAM STRONY – 2500-2800 wyrazów w tekście – użyte wszystkie głoski – dłuższe i bardziej złożone zdania – alfabetyczny słownik trudnych wyrazów

„Czytam sobie” to:
Wybitni polscy autorzy i ilustratorzy
Świetne, wciągające historie
Metoda wspierająca naukę czytania zgodna z zaleceniami metodyków

[Egmont Polska, 2018]