Dodany: 30.09.2018 22:36|Autor: paola30

O czym szumią kartki

Kolejna fajna powieść tej autorki. Wciągająca, szybko się czyta, nie jest za bardzo zagmatwana ani przewidywalna. Autorka zabiera nas do pięknej Żurady, otoczonej lasami, gdzie panuje spokój – jedynym minusem jest to, że w małej miejscowości każdy mieszkaniec wie wszystko na temat swoich sąsiadów, nic się tam nie ukryje. Mariola, żona bogatego biznesmena, nie jest z nim szczęśliwa, już raz została przez niego porzucona dla młodszej kobiety. Nigdy tak naprawdę nie zaznała od męża czułości. Wszystko się zmienia, gdy nawiązuje romans z młodszym chłopakiem. Odkrywa wtedy, jak dużo radości daje jej spotykanie się z Łukaszem i w końcu staje się kobietą zaspokojoną, szczęśliwą. Do czasu aż romans odkrywa matka Łukasza, a jej najbliższa przyjaciółka. Autorka porusza bardzo ważny temat związków, gdzie partnerów dzieli duża różnica wieku. Moim zdaniem różnica nie jest ważna, ale wtedy gdy jest w granicach rozsądku. Bardzo podobały mi się zwierzenia Marioli, gdzie wprowadza nas w swoje tajemnice. Dzięki temu można zrozumieć, dlaczego zdecydowała się na romans z młodszym chłopakiem i dlaczego boi się jego ujawnienia. Autorka po raz kolejny bardzo dobrze dobrała bohaterów do fabuły powieści. Podejrzanych jest kilku i każdy ma motyw, ale zakończenie nie jest do końca pewne i zaskakuje. Szczegółowe opisy miejsc i zdarzeń sprawiają, że czytelnik się nie nudzi.