Dodany: 21.09.2018 01:45|Autor:

Książka: Po prostu misja
Evans Maz
Notę wprowadził(a): margines

Kontynuacja bestsellera „Kto wypuścił bogów?”
Dla czytelników od 10 do 100 lat!

„Bardzo dobra książka. Zabawna, inteligentna. Polecam dzieciom, polecam rodzicom”.

Anna Dziewit-Meller, bukbuk.pl

„Jeśli szukacie nowej ciekawej serii, pełnej akcji, serdecznie zachęcam was do sięgnięcia po te książki. Są świetnie napisane! Totalnie wciągające!”

Maja Kłodawska, booktuberka, youtube.com/jestemmajakk

„Seria ma szansę stać się popularna jak »Harry Potter«”.

literackie-zamieszanie.blogspot.com

„Dla współczesnych miłośników dobrej, klasycznej opowieści. Warto przeczytać. To książka inna niż wszystkie”.

ksiazkiweterze.pl

Maz (lub na poważnie – Mary) Evans nie miała innego wyjścia, jak tylko zostać pisarką: nie umie zarządzać finansami, ma alergię na dzwoniący rano budzik i zawsze obiecuje, że „jutro na pewno wyśle tekst”. Jest autorką, scenopisarką, wierszokletką, tekściarką, dziennikarką i krytykiem telewizyjnym. Powieściowy debiut Maz, „Kto wypuścił bogów?”, został wybrany Książką Miesiąca słynnej sieci księgarń brytyjskich Waterstones i ma szansę na tytuł Książki Roku 2018! Nominowano go też do prestiżowej nagrody Branford Boase Award. Już po tygodniu od premiery książka przebojem wdarła się na listy bestsellerów i dotychczas sprzedano ją do siedemnastu krajów. Maz chętnie dzieli się talentem pisarskim – założyła Story Stew, program nauki kreatywnego pisania, skierowany do uczniów szkół podstawowych. Otrzymała liczne nagrody za teksty kabaretowe (wyśpiewywane chociażby na West Endzie) i scenariusze (finał BAFTA Rocliffe New Writing Competition). Pisze m.in. dla „The Daily Telegraph”, „The Daily Mail”, pojawia się też w radiu BBC. Niezmordowana matka czworga energicznych dzieci.

Hej, dziewczyny i chłopaki! Chcecie przeczytać coś megawciągającego? Lubicie przygody, niebezpieczeństwa i dużo śmiechu? Sprawdźcie, co słychać u Elliota oraz jego boskich przyjaciół (i wrogów!).

Za ziemskie wybryki bogowie zostają skazani na czasowe zawieszenie swoich nadprzyrodzonych mocy. Trochę niefart, zważywszy na to, że bogini mroku, Nyks, uwalnia Tanatosa, mściwa sąsiadka i złośliwy historyk łączą siły, Josie coraz bardziej podupada na zdrowiu, a ojciec Elliota właśnie wychodzi z więzienia…

W drugim tomie panteon szalonych bóstw zasilili: olimpijski mafioso - Hades, niespełniony muzycznie twórca dżingli reklamowych - Jazon, a także temperamentny szef kuchni, Gordon Ram…, wróć, Tezeusz. Szpotkacze też waszego ulubieńca, szepleniączego Szyżyfa.

Elliot i bogowie, wspierani przez brytyjską rodzinę królewską, stoczą walkę ze złem w Muzeum Historii Naturalnej. Niestety nie obejdzie się bez ofiar… Czy Elliot wybaczy sobie, że przyczynił się do śmierci kogoś bardzo, bardzo bliskiego?

Książka dostępna również jako e-book

[Wydawnictwo Literackie, 2018]