Dodany: 06.09.2018 16:27|Autor: emylka90

Daj sobie pomóc

„Super Laska: Skończ z dietetyczną recydywą” to książka dla mnie! Początkowo myślałam, że jest zupełnie odwrotnie, ale zdałam sobie dzięki niej sprawę, że nie potrafię jeść. Nie w tym sensie, że nie wiem, jak posługiwać się łyżką, nożem i widelcem. Jem nieodpowiedzialnie, impulsywnie, popadam w skrajności. Potrafię kilka dni trzymać się „diety”, a w weekend jak powinie mi się noga, zjem ciastko, jedno, drugie… całą paczkę. I koniec postanowienia. Wszystko albo nic. I tak w kółko.

Anna Gruszczyńska w tej książce nie odkrywa Ameryki, nie przedstawia treści tajemnych. Nie mówi też, że wszystkie jesteśmy piękne i nic nie musimy robić. Skupia się na odchudzaniu, ale poprzez zmiany w myśleniu, racjonalne odżywianie, akceptację swojego ciała i szacunek do samej siebie. Bo bycie super laską nie oznacza dążenia do osiągnięcia rozmiaru XS.

Książka jest bardzo fajnie wydana, estetyczna, zachęcająca do sięgnięcia po nią. Zawiera fantastyczne grafiki, ilustracje, tabelki do uzupełnienia, przepisy i miejsca na własne notatki. Dużo właściwej treści i interakcja z czytelnikiem. Motywację można czerpać garściami.

Polecam „Super Laskę” każdemu, kto wciąż decyduje się na mordercze diety, zakazy i nakazy. Skończcie z dietetyczną recydywą!

[Książkę przeczytałam dzięki www.czytampierwszy.pl]