Dodany: 31.08.2018 18:45|Autor:

nota wydawcy


To książka dla wszystkich tych, którzy wciąż nie są zadowoleni z otaczającego świata – a zwłaszcza tych, którzy coś z tym robią. Zgadza się – wciąż może być lepiej!

Czy uważasz, że dzisiejszy świat jest gorszy niż kiedykolwiek w historii? Czy wierzysz, że stopniowo tracimy grunt pod nogami? Jeżeli tak, nie jesteś w tym osamotniony. Istnieją niezliczone powody, dla których sądzimy, że dzisiejszy świat jest absolutnie najgorszy w historii.

Czy jednak w zderzeniu z faktami da się to stanowisko obronić? Niekoniecznie! Współczesny świat nie jest idealny – ciągle się w nim zabijamy, cierpimy głód i choroby. Jednocześnie jeszcze nigdy w historii świata zjawiska te nie miały tak marginalnego charakteru – jeszcze nigdy nie było tak dobrze jak teraz: pokój na świecie jest o wiele bardziej cenioną wartością niż setki lat temu. Dzisiejszych dyktatorów nie sposób porównać z Attylą czy Dżyngis-chanem. Walczymy o równe traktowanie kobiet, przeciwstawiamy się rasizmowi. Coraz skuteczniej walczymy w chorobami nękającymi ludzkość. Sprzeciwiamy się krzywdzeniu zwierząt. Jesteśmy milsi!

Trudno w to uwierzyć? Mark Juddery pokazuje, że obszarów, w których jest coraz lepiej, jest o wiele więcej, a czas, w którym żyjemy, jest absolutnie wyjątkowy w historii świata.


Juddery Mark
Pisarz, dziennikarz i bon vivant (cokolwiek to znaczy), działający przede wszystkim w Australii. Autor zarówno popularnych felietonów, artykułów do wielu gazet i czasopism, jak i sztuk teatralnych, nagodzonego scenariusza i czterech opublikowanych książek, w tym 1975: Australia’s Greatest Year (John Wiley & Sons) oraz OverRated: The 50 Most Overhyped Things in History (Penguin). Przebiegł trzy ultramaratony, reżyserował i grał we własnych krótkich sztukach komediowych na całym świecie, potrafił podać szczegółowe streszczenie większości odcinków Doktora Who i jest właścicielem kilku albumów Velvet Underground. Interesował się filmem, muzyką, podróżami i ciekawostkami.
Mark Juddery zmarł 13 stycznia 2015 roku w Canberze w wieku niespełna 44 lat, po chorobie nowotworowej.


[PWN, 2018]

(c)Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.

Wyświetleń: 113
Dodaj komentarz
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: