Dodany: 09.08.2018 09:48|Autor:

Precz z czystością! Ubrudzmy się na zdrowie!

Czas skończyć z epidemią czystości! Psychoza alergenów, obsesja dezynfekcji, usuwanie z otoczenia wszelkich bakterii – możemy przewrotnie powiedzieć, że już dawno wylaliśmy nasze dzieci z kąpielą. Czy nadmierna sterylność nie jest przyczyną inwazji nowych chorób cywilizacyjnych? Dwóch naukowców, zajmujących się od lat badaniem ludzkiego mikrobiomu, przekonująco pokazuje, że większość bakterii, z którymi stykamy się na co dzień, tych zamieszkujących na powierzchni i wewnątrz naszego ciała, jest nie tylko przyjazna, ale wręcz niezbędna do życia! Dlaczego antybiotyki w pierwszym okresie życia dziecka są tak niebezpieczne? Czy szczepionki są groźne dla niemowląt? Dlaczego nie powinniśmy rezygnować z towarzystwa zwierząt domowych? Ta rewolucyjna książka o rozwoju Twojego dziecka od okresu ciąży, przez poród, aż po okres przedszkolny, zmieni całkowicie Twój sposób postrzegania świata! Książka pt. „Brud jest zdrowszy niż myślisz” została napisana przez dwóch badaczy. Ma formę pytań i odpowiedzi z wyczerpującym wyjaśnieniem poruszanych kwestii.

[Bellona, 2018]