Dodany: 03.08.2018 12:56|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Andrea Bocelli zadebiutował jako poeta

Andrea Bocelli, światowej sławy śpiewak operowy, zadebiutował pod koniec lipca jako poeta! Kompozytor wydał tomik wierszy pod tytułem „Piccoli versi” („Małe wiersze”). Zawarte w nim utwory opowiadają o pięknie, ludzkiej dobroci i życzliwości.

Na tomik składa się pięć części, których tytuły sugerują, że poezja Bocellego w znaczącym stopniu odnosi się do prywatnego życia i uczuć artysty. Tomik rozpoczynają wiersze o miłości, później mamy części o duszy, pamięci i codzienności, natomiast na końcu znalazły się wiersze o tym, z czego Włoch słynie – czyli o muzyce.

Dla tych, którzy zapytaliby, gdzie mogą mnie znaleźć, bez wahania odpowiedziałbym: „w moich skromnych wierszach”. (...) To tam można odnaleźć moją żarliwą, niekończącą się pogoń za pięknem, potrzebę świeżego powietrza, przestrzeni, wolności, muzyki, które kryją się między słowami, życzliwością, życiem i wiarą – napisał Bocelli o swoim tomiku poezji.

Na razie utwory autora dostępne są jedyne w języku włoskim. Jeśli go znacie, wiersze możecie przeczytać na fanpejdżu Bocellego: KLIK.

Zdjęcie: Angela George, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=9688147