Dodany: 2018-08-03 12:56|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

1 osoba poleca ten tekst.

Andrea Bocelli zadebiutował jako poeta


Andrea Bocelli, światowej sławy śpiewak operowy, zadebiutował pod koniec lipca jako poeta! Kompozytor wydał tomik wierszy pod tytułem „Piccoli versi” („Małe wiersze”). Zawarte w nim utwory opowiadają o pięknie, ludzkiej dobroci i życzliwości.

Na tomik składa się pięć części, których tytuły sugerują, że poezja Bocellego w znaczącym stopniu odnosi się do prywatnego życia i uczuć artysty. Tomik rozpoczynają wiersze o miłości, później mamy części o duszy, pamięci i codzienności, natomiast na końcu znalazły się wiersze o tym, z czego Włoch słynie – czyli o muzyce.

Dla tych, którzy zapytaliby, gdzie mogą mnie znaleźć, bez wahania odpowiedziałbym: „w moich skromnych wierszach”. (...) To tam można odnaleźć moją żarliwą, niekończącą się pogoń za pięknem, potrzebę świeżego powietrza, przestrzeni, wolności, muzyki, które kryją się między słowami, życzliwością, życiem i wiarą – napisał Bocelli o swoim tomiku poezji.

Na razie utwory autora dostępne są jedyne w języku włoskim. Jeśli go znacie, wiersze możecie przeczytać na fanpejdżu Bocellego: KLIK.

 

Zdjęcie: Angela George, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=9688147

Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: