Dodany: 25.06.2018 15:58|Autor: mrs.book.book

Anioł stróż

Główna bohaterka ma na imię Julie i jest dwudziestopiecioletnią wdową. Niestety jej mąż zmarł, lecz pozostawił jej list, w którym zapewnia, że będzie ją strzegł niczym anioł stróż. Dostaje również nieoczekiwany prezent w postaci psa doga niemieckiego, któremu daje na imię Śpiewak.
Julie ma przyjaciela Mike’a, który był zaprzyjaźniony z jej mężem. Lecz jego uczucia względem Julie wykraczają poza przyjaźń. Jest porządnym mężczyzną, potrafi rozładować napięcie i jest postacią bardzo pozytywną, choć czasem zachowuje się dziecinnie. W pewnym momencie Julie udaje się pozbierać i zaczyna umawiać się z mężczyznami. O jej względy zaczyna zabiegać przystojny i pewny siebie Richard. To właśnie w nim główna bohaterka dostrzega pokrewną duszę, lecz jest jeden problem: Śpiewak go nie akceptuje. Czy słusznie? Niestety w zachowaniu mężczyzny, z którym uważała, że dużo ją łączy, dostrzega coś niepokojącego. Postanawia podjąć męską decyzję i daje mu kosza. Niestety w tym momencie jej życie zmienia się w koszmar. Czy Julie dobrze zrobiła, zostawiając Richarda? Czy warto było zaufać psu? Czego tak naprawdę oczekuje Mike? I w końcu: jak skończy się ten koszmar?
Książka bardzo wciągająca. Ma w sobie to coś, co nie pozwala odłożyć jej na półkę, dopóki nie dowiemy się, jaki jest koniec. Pochłaniałam ją z zapartym tchem, choć była to pierwsza powieść tego autora, którą czytałam. Gorąco polecam.