Dodany: 20.06.2018 00:17|Autor:

Tomasz Kwaśniewski (ur. 1973) - mąż Agnieszki, tata Zosi, dziennikarz. Ma: wspaniałą żonę, ukochaną córkę, maturę, absolutorium z filozofii, pracę (jest reporterem "Dużego Formatu"), prawo jazdy, krzywy kręgosłup i kilka nałogów. Nie ma: samochodu, mieszkania, karty do bankomatu, patentu żeglarza. Chciałby: mieć jeszcze jedno dziecko i w wieku sześćdziesięciu lat uzyskać magisterium.

Z komentarzy na blogu:

"Świetny blog! Super napisane, wciąga jak najlepsza powieść! Trafiłam dziś przypadkiem i od razu przeczytałam od samego początku do teraz jednym tchem. Gratuluję pomysłu, oby więcej facetów takie miało".
lady_stardust

"Najpiękniejsze jest to, że Tomek pisze o swoich uczuciach, nerwach, słabościach i codziennym życiu w sposób, który pokazuje, że są jeszcze ludzie, którym zależy".
tataZAdwaLata

"Na początku wydawało mi się, że tego bloga nie pisze mężczyzna, tylko kobieta :-), która chciałaby mieć takiego mężczyznę, jakim jest Tomek. Ale później niektóre teksty wskazywały jasno, że to punkt widzenia mężczyzny i kobieta chybaby w życiu na coś takiego nie wpadła".
Christa

"Aż ciężko uwierzyć, że ten blog pisze facet… Ale jeśli to prawda… Mogę tylko powiedzieć, że zazdroszczę Agnieszce, też bym chciała być tak kochana i mieć tak wrażliwego mężczyznę".
Natalala4

"Mam 32 lata. W styczniu dowiedziałem się, że jestem w ciąży".

Tak zaczyna się "Dziennik ciężarowca" - szczery, zabawny i ogromnie sympatyczny zapis przeżyć mężczyzny, który dojrzewając do nowej roli, angażuje się w ciążę, jakby sam ją nosił. Dzieli z żoną radości i niepokoje, ogląda USG, chodzi do szkoły rodzenia, rozmawia z brzuchem. Aby poczuć, jak to jest być przy nadziei, wpycha sobie pod koszulkę sześciokilowego arbuza. Czasem nie panuje nad emocjami, złości się lub wpada w przygnębienie, męczą go obawy, pytania. Dlaczego tyję i mam huśtawkę nastrojów? Jak poradzę sobie z zawiązaniem pępowiny? Czy też mogę mieć depresję poporodową? A co z seksem, z moimi zainteresowaniami, rozrywkami, pracą? Ale coraz lepiej rozumie samego siebie i ukochaną żonę, a najważniejsze staje się pytanie: czy będę dobrym ojcem?

Publikowany w Internecie oraz na łamach "Wysokich Obcasów" "Dziennik ciężarowca" mówi o tym, jakim doświadczeniem dla mężczyzny jest oczekiwanie dziecka, jak dojrzewa on do partnerstwa, odpowiedzialności - i do całkiem nowej miłości. Ciekawy temat i ciekawe jego ujęcie - najlepiej świadczy o tym fakt, że trwają prace nad ekranizacją "Dziennika".

[Wydawnictwo W.A.B., 2007]