Dodany: 23.04.2018 19:12|Autor:

„Miłośnicy »Rainbow Rowell«, czytelnicy uzależnieni od prozy Johna Greena oraz fani Leili Sales z pewnością pokochają tę książkę”.
„School Library Journal”

„Mroczna, magiczna, pełna humoru, a przy tym nieszablonowa i spójna opowieść o strachu, depresji i obsesji śmierci”.
„Booklist”

Krystal Sutherland. Wychowała się w Townsville w Australii. Pracowała w Sydney, Amsterdamie i Hongkongu. Obecnie jest cenioną, nagradzaną autorką powieści dla młodzieży. Prawa do książki „Chemia naszych serc” zostały sprzedane do ponad 20 krajów, a studio Awesomeness Films planuje jej ekranizację. „Prawie ostateczna lista najgorszych koszmarów” została uznana za najlepszą powieść młodzieżową przez Amazon, Bustle, sieć księgarską B&N oraz portal dla kobiet „Hello Giggles”.

„Czarująca lektura, świeże, wciągające spojrzenie na choroby psychiczne”.
„Kirkus Reviews”

„Ironiczna, skrząca się czarnym humorem opowieść o nietypowej, dysfunkcyjnej rodzinie”.
„Publishers Weekly”

Czy lęk przed miłością może być fobią?

W rodzinie Esther wszyscy są skazani na fobie. Ojciec cierpi na lęk przestrzeni, brat bliźniak nie zniesie ani chwili w ciemności, a matka hipsterka panicznie obawia się pecha. Dziewczyna jeszcze nie wie, jaki strach zawładnie jej życiem, lecz na wszelki wypadek unika potencjalnych zagrożeń i spisuje je na specjalnej liście. Gdy pewnego dnia zostaje okradziona, znika także niedokończona lista najgorszych koszmarów! Te niefortunne okoliczności doprowadzają Esther do nawiązania przyjaźni z kimś, kto jest gotów pomóc jej w pokonaniu wszystkich fobii…

[Wydawnictwo Dolnośląskie, 2018]