Dodany: 19.03.2018 00:40|Autor: Anna Ściężor

Trzy kryminały w starym stylu i jeden Titanic

Dawno nie pisałam czytatki, a książek obcojęzycznych przeczytałam w międzyczasie aż cztery! Śpieszę wiec z krótkimi opisami:

Książki jeszcze z lutego, jak sądzę:

1. Jill Paton Walsh "The Attenbury Emeralds"-całkiem miły kryminał, choć akcja przez część książki dosyć powolna. Lord Peter i Harriet Vane stają tym razem ze sprawą dziwnej sprawy niewłaściwego klejnotu na niewłaściwym miejscu, sprawa jest też związana z tajemniczymi zgonami i wydarzeniami z przeszłości... Generalnie polecam jako miłą rozrywkę, choć nie była to jakaś rewelacyjna książka. Moja ocena: 5/6.

2."Titanic: The Story of the Unsinkable Ship" z serii Hourly History-ciekawa i, jak poprzednio, krótka książeczka, dostarczająca czytelnikowi pewnych informacji o tragicznym rejsie oraz o pasażerach statku i ich losach. Lektura zainspirowana moją wizytą na wystawie "Titanic". Książeczkę polecam, zwłaszcza, że jest darmowa, a można się z niej dowiedzieć różnych ciekawostek. Moja ocena: 5,5/6.

3. Ngaio Marsh "Enter a Murderer"-druga część przygód inspektora Alleyna. W pewnym teatrze dochodzi do nagłej śmierci-pistolet-rekwizyt strzela prawdziwą kulą. Czyżby morderstwo? Śledztwo komplikuje jak zwykle to, że ofiara nie była bynajmniej krystaliczną postacią... Zakończenie dosyć zaskakujące, choć nie do końca, książka bardzo przyjemna do czytania. Kolejna powieść Ngaio Marsh trzymana w zanadrzu na przyszłość. Moja ocena:5,5/6

I dzisiaj skończyłam czytać:

4. Jill Paton Walsh "The Late Scholar"-to chyba ostatnia, jak do tej pory, książka będąca kontynuacją serii Dorothy Sayers o lordzie Peterze i Harriet. Znów wracamy do Oksfordu, rozdartego sporem o średniowieczny manuskrypt. Z pozoru niewinna sytuacja komplikuje się, gdy okazuje się, że miały tam miejsce podejrzane wypadki... Wielki plus za powrót do nostalgicznej atmosfery uniwersytetu, dosyć dobrze poprowadzono również tym razem fabuły. Polecam jako dobrą rozrywkę, lepszą niż "The Attenbury Emeralds", choć lepiej jednak przeczytać ją jako ostatnią, nawiązuje bowiem do wcześniejszych wydarzeń. Moja ocena: 5,5/6