Dodany: 13.07.2010 11:39|Autor:

Dowiedziono ponad wszelką wątpliwość, że ludzie pozostający w szczęśliwym związku są zdrowsi, żyją dłużej, zarabiają więcej, mają bardziej satysfakcjonujące życie seksualne, a ich dzieci są szczęśliwsze i odnoszą większe sukcesy.

Więc jest się o co starać. Niestety, nie jest to łatwe, nikt do tej pory nie wynalazł przepisu na "dożywotnio szczęśliwą parę".

Autorowi niniejszej książki najbliższy jest pogląd, że "udany związek zależy od dwóch rzeczy: od znalezienia właściwiej osoby i od bycia... właściwą osobą". Pod tą pozorną oczywistością ukrywają się prawdy decydujące o naszej relacji z partnerem. Ta książka pomoże je odkryć i zrozumieć.

Piotr Pietucha - ur. w 1954 r., socjolog, terapeuta. Autor "Stróża obłąkanych" - osobistej, wstrząsającej relacji z pracy w sztokholmskim szpitalu psychiatrycznym. Współautor (ze swoją partnerką Manuelą Gretkowską) bestsellerowych "Scen z życia pozamałżeńskiego", a także scenariusza serialu TVN pt. "Miasteczko". Po powrocie z emigracji w Szwecji osiadł w podwarszawskiej wsi. Jest felietonistą miesięcznika "Pani".

[Świat Książki, 2005]