Dodany: 20.12.2017 16:20|Autor:

Książka: Toksyczni ludzie
Stamateas Bernardo
Notę wprowadził(a): sowa

Wszyscy każdego dnia napotykamy na swej drodze osoby toksyczne. Nie sposób tego uniknąć. Któż z nas nie miał do czynienia z szefem-tyranem, wścibskim sąsiadem, zawistnym współpracownikiem lub pełnym pretensji członkiem rodziny? Któż nie był zmuszony stawić czoła kłamcom, bufonom, cholerykom, defetystom? Kontakt z takimi ludźmi wiąże się zawsze z dużym dyskomfortem, a czasami wręcz całkowicie dezorganizuje nasze życie, rujnuje marzenia i niweczy plany.

Jak zatem rozpoznać te osoby?
Co sprawia, że zachowują się w tak destrukcyjny sposób?
Jak się przed nimi ochronić i nauczyć się stawiać im granice?

Bernardo Stamateas, psycholog, psychoterapeuta i seksuolog kliniczny, w klarowny, przekonywający sposób odpowiada na wszystkie te pytania. Jego praktyczne wskazówki i porady pomogą ci uzdrowić swoje relacje z ludźmi, dzięki czemu będziesz czerpał z nich znacznie więcej satysfakcji i radości. Twoje życie stanie się łatwiejsze, gdy nauczysz się rozpoznawać osoby toksyczne i poznasz metody radzenia sobie z nimi.

[Bellona, 2018]

Użytkownik: Monira 15.11.2018 20:06 napisał(a):
Odpowiedź na: Wszyscy każdego dnia napo... | sowa
W ciekawy sposób przedstawiony problem przebywania w środowisku opanowanym przez osobę/osoby toksyczne. Autor głównie skupia się na uświadamianiu jak działają osoby toksyczne i motywowaniu do pracy nad umęczoną duszą osób chcącym zmienić coś w swoim życiu.
Wywnioskowałam, że toksyczni ludzie zainteresowani są osobami ambitnymi, pracowitymi, z dobrymi relacjami z innymi, ale z niskim poczuciem wartości. Zatruwają, życie tym, na których mogą coś zyskać dla siebie.
Zachęcam do lektury. Książkę pyknęłam w jeden dzień.
Jesteśmy tacy jakimi się postrzegamy i jak o sobie myślimy.