Dodany: 16.12.2017 20:08|Autor:

Rafał Witek, autor powieści i wierszy dla dzieci, laureat Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego, twórca tekstów edukacyjnych do podręczników szkolnych, współpracownik magazynu dla dzieci „Świerszczyk”, felietonista „Twojego Dziecka”, juror w konkursach, tata Mai.

Monika Hałucha, redaktorka w wydawnictwie edukacyjnym i magazynie dla dzieci „Świerszczyk”, współautorka aktywnościowych książek dla dzieci, członkini Polskiej Sekcji IBBY – organizacji promującej wartościowe książki dla niedorosłych.

Tresura pióra… Co to znaczy? Przecież pióro to nie pies! Czy można je wytresować? Równie dobrze można by tresować widelec albo taboret! Tak sobie pewnie pomyśleliście, kiedy zobaczyliście tytuł tej książki.

I macie rację! Pióra nie można wytresować DOSŁOWNIE – żeby robiło sztuczki i stawało na zakrętce. W tresurze pióra chodzi o coś innego.

Sami przekonajcie się o co…

Co to?
zbiór 30 zadań z kreatywnego pisania, wymyślania i fantazjowania

Dla kogo to:
dla dzieci od 9. roku życia, a także dla nastolatków i dorosłych

Po co to:
żeby bawić się językiem, budzić wyobraźnię, przyswajać zasady tworzenia tekstów, trafnie je analizować, dobierać właściwe formy, ćwiczyć na wesoło, poszerzać zasób słownictwa i zdobywać językową świadomość od najmłodszych lat

Gdzie to:
w domu, w szkole, w świetlicy, na wycieczce, w pociągu, w autobusie, w samolocie, u dziadków pod stołem

Jak to:
tak to!

Wiek 9+

[Zielona Sowa, 2017]

Użytkownik: sowa 18.12.2017 13:41 napisał(a):
Odpowiedź na: Rafał Witek, autor powieś... | margines
Tak zachęcająco to brzmi, że nic, tylko lecieć po książkę.