Dodany: 10.12.2017 16:26|Autor:

W stolicy Chin, wśród najliczniejszego narodu świata, w roku 1996 "Dżuan Falun" była najlepiej sprzedającą się książką. "Dżuan Falun", stanowiąca rdzeń praktyki Falun Dafa, nie jest zwyczajną książką. Wiedza w niej zawarta, będąca do tej pory udziałem nielicznych, jest pełnym obrazem czikung i rzuca całkowicie nowe światło na pojęcie doskonalenia czy kultywowania. Dzięki niej liczba praktykujących Falun Dafa wzrosła z 200 tysięcy w Chinach, do ponad 100 milionów na całym świecie. "Dżuan Falun" odmieniło życie milionów ludzi, dając im lepsze zdrowie i stwarzając możliwość odkrycia prawdziwej drogi doskonalenia zgodnie z wyższymi zasadami. Głębi tej książki nie da się wyrazić słowami – jest to coś, czego każdy musi doświadczyć osobiście. "Dżuan Falun" od czasu publikacji w 1995 roku przetłumaczono na ponad 17 języków. "Dżuan Falun" w zrozumiały sposób wyjaśnia Falun Dafa i zawiera obszerny wachlarz tematów, rzucając światło tam, gdzie nie udało się to dotychczas innym autorom. "Dżuan Falun" będąc źródłem bogatego wewnętrznego znaczenia Falun Dafa, staje się tym samym "przewodnikiem" w drodze do doskonalenia się czy kultywacji. Język jakim się posługuje pozostaje przejrzysty, czytelny i niczym nie upiększony, jako że tekst ten został zaczerpnięty z publicznych wykładów Mistrza Li mających miejsce Chinach w latach 1992-1994. Naukowcy, przedstawiciele władz, wojskowi, rolnicy i emeryci, jednym słowem ludzie kroczący różnymi ścieżkami życia zostali głęboko poruszeni "Dżuan Falun". Spowodowało to, iż obrali jedną wspólną drogę rozpoczynając praktykę Falun Dafa. Książka ta jest przewodnikiem doskonalenia się w Falun Dafa zarówno dla nowicjuszy, jak i zaawansowanych uczniów. Jedynie historia będzie w stanie całkowicie wyjaśnić i w pełni docenić wartość tej książki.

"Dżuan Falun" dogłębnie omawia następujące tematy:

– źródła czikung i dawno zapomniane znaczenie "kultywacji",
– choroby – ich przyczyny i całkowite usuwanie,
– karma – jej pochodzenie, skutki i przekształcanie w cnotę (de)
– stosunek Falun Gong do czikung, buddyzmu, taoizmu i innych metod
kultywacji (doskonalenia),
– znaczenie i działanie nadprzyrodzonych zdolności,
– prawdziwa podwójna kultywacja (doskonalenie) ciała i umysłu,
– czym jest oświecenie i czym jest odniesienie sukcesu w kultywacji.

[Jeden Świat, 2007]