Dodany: 30.11.2017 14:04|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Książki najchętniej wybieranym prezentem pod choinkę w 2017 roku

Znamy wyniki międzynarodowego badania „Zakupy świąteczne 2017”. W tym roku Polacy najchętniej obdarują najbliższych książkami.

Celem badania „Zakupy świąteczne” jest uzyskanie informacji dotyczących planowanych wydatków świątecznych, strategii zakupowych i towarów najchętniej wybieranych na prezent. Badanie przeprowadzono po raz 20., a jego wyniki na pewno ucieszą zapalonych czytelników.

Mieszkańcy ankietowanych krajów zgodnie uznali, że najchętniej pod choinką znaleźliby książki, perfumy oraz kosmetyki. Podobny wynik uzyskano rok temu – książka wciąż cieszy się dużą popularnością wśród pomysłów na gwiazdkowy prezent. Natomiast coraz mniej ankietowanych chciałoby otrzymać w podarunku pieniądze. Jedynie w Belgii gotówka znalazła się na pierwszym miejscu, a w zeszłym roku dominowała w odpowiedziach mieszkańców czterech z dziewięciu badanych krajów.

Jeśli chodzi o wybór prezentów, jakimi ankietowani zamierzają obdarować najbliższych, to mamy wspaniałą wiadomość. Otóż książki wróciły na pozycję lidera, wyprzedzając tym samym kosmetyki i perfumy (zwycięzcę ubiegłorocznej edycji). Zajęły pierwsze miejsce w sześciu z dziesięciu badanych krajów, co jest bardzo dobrym wynikiem. Cieszy nas również fakt, że znalazły się wśród prezentów dla nastolatków (obok słodyczy i gier komputerowych). Pod choinką znajdą je także najmłodsi czytelnicy – w tej grupie wiekowej uplasowały się na drugim miejscu.

Tegoroczne wyniki napawają optymizmem. Szczególnie ucieszyła nas wiadomość, że książki są chętnie wybierane na prezent dla dzieci i młodzieży. Wszakże ich lektura dostarcza nie tylko przyjemności, lecz także uczy i rozwija wyobraźnię, ciekawość świata oraz zdolności językowe. Mamy nadzieję, że utrzymają pozycję lidera wśród prezentów przez długi czas. :)

A Wy jakie książki zamierzacie sprezentować najbliższym? Koniecznie opowiedzcie o tym w komentarzach! :)

Link do badań: https://www2.deloitte.com/pl/pl/pages/press-releases/articles/w-tym-roku-polska-rodzina-planuje-przeznaczy-na-swieta-srednio-882-zl.html#

Zdjęcie: https://pl.fotolia.com/

Użytkownik: sowa 04.12.2017 16:28 napisał(a):
Odpowiedź na: Znamy wyniki&n... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Koloryt lokalny :-): nawet gdyby na takiej liście pożądanych/planowanych prezentów książki miały się znaleźć na ostatnim miejscu (odpukać!), na listach Biblionetkowiczów pozostałyby na szczycie.