Dodany: 20.11.2017 13:18|Autor:

Pierwsza krytyczna biografia polityczna człowieka, który zmienił bieg historii. Obejmuje okres od sierpnia 1980 r. aż do czasu politycznej emerytury byłego Prezydenta RP. Autor bezstronnie i obiektywnie przedstawia biografię Lecha Wałęsy, osoby, która wywołuje najbardziej skrajne i przeciwstawne emocje.

Książka napisana przez Piotra Semkę nie jest syntezą historyczną lat 1980-2013, choć prezentując życiorys Wałęsy, siłą rzeczy ukazuje ważny rozdział historii Polski. Tekst jest próbą odtworzenia politycznych wyborów lidera Solidarności. Ukazuje szanse i polityczne perspektywy ówczesnej Polski.

"Tak oto powstał wielobarwny portret Wałęsy i odpowiedź na usiłowania tych, którzy z dawnego prezydenta przyrządzają nam »pierwszego świątka III RP«. Semka umie sobie z taką umysłową tandetą dobrze radzić".

Piotr Zaremba

"Zadanie uwieńczone sukcesem. Mimo że jest nie tylko dziejopisem, ale i uczestnikiem przedstawianych wydarzeń, Semka potrafi zdystansować się od jakichkolwiek wstępnych założeń oraz osobistych sentymentów, aby odsłonić losy najważniejszej postaci naszej najnowszej historii".

Bronisław Wildstein

[Wydawnictwo M, 2013]