Dodany: 25.10.2017 10:32|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Jak Steve Martin doprowadził do publikacji opowiadań Toma Hanksa

Kolekcja nietypowych zdarzeń

Dzisiaj (25 października) ukazała się książka Toma Hanksa Kolekcja nietypowych zdarzeń. Debiutancki zbiór opowiadań uwielbianego w Hollywood aktora to historie o weteranie drugiej wojny światowej i jego rodzinie, rozwódce szukającej miejsca w życiu czy skomplikowanej relacji nastoletniego surfera z ojcem oraz niespodziewanej podróży na Księżyc. Wszystkie opowieści spaja motyw maszyny do pisania. Tom Hanks zdradził, w jaki sposób Steve Martin przyczynił się do wydania książki.

Kiedy lata temu aktor ukończył jedno z opowiadań, zaczął się zastanawiać, czy jest dobre, czy nie. Postanowił zwrócić się do swojego przyjaciela, Steve’a Martina, który niejednokrotnie miał do czynienia z pisaniem (scenariuszy, muzyki i powieści). „Przesłałem mu tę historię i zapytałem, czy, tak szczerze, do czegoś to się nadaje” – powiedział Hanks w wywiadzie, który przeprowadziła Tina Jordan z „Entertainment Weekly”. Martin miał odpisać: „Ta, to jest coś. Pozwól, że prześlę to do mojego agenta”.

Dzięki Martinowi Hanks spotkał się z agentką literacką, Esther Newberg, a jego opowiadania zaczęły pojawiać się w czasopiśmie „The New Yorker”.

Na podstawie: David Canfield, „Entertainment Weekly”