Dodany: 24.10.2017 14:44|Autor:

"Moje muzy, moje życie bez retuszu i tajemnic" to książka wyjątkowa, bezkompromisowa, szczera, pełna niezwykłych fotografii (dużo opublikowanych jest po raz pierwszy i ostatni) oraz prawdziwych anegdot i historii. Z kim Izabela Trojanowska spotykała się w Nowym Jorku… czego podczas sesji nie chciała zrobić Magda Gessler, jaką tajemnicę wyjawiła na sesji Beata Tyszkiewicz… co Sebasstian robił z Kayah na dachu wieżowca, a co z Anją Orthodox w piwnicy… co lubi Hanna Bakuła, co łączy Laurę Łącz z Conrado Moreno… co podczas sesji zaśpiewała Krystyna Janda, co zgoliła na sesji Joanna Senyszyn…! Znaczą część książki autor poświęcił swojej wyjątkowej Muzie, aktorce: Ewie Błaszczyk, którą poznał w 1999 roku i był obecny sercem i z aparatem przy sukcesach i tragediach tej wyjątkowej kobiety. Jest to książka - fotoopowieść o artyście, którego dzieła fascynują i czasem szokują, jak ich autor… i książka o relacjach mistrza z jego Muzami - wyjątkowymi i popularnymi kobietami XXI wieku.

Sebasstian Skalski żyje jak chce, gdzie chce i z kim chce. Świadomie realizuje swoje marzenia i pragnienia, ale również dzieli się energią i pasjami z innymi, bo ma świadomość, że nigdy nie jest za późno ani na zmiany, ani na miłość, ani na realizację życiowych pasji. Świętując swoje czterdzieste urodziny, zakończył jak twierdzi pierwsze życie... Fotografuje, maluje, pisze, śpiewa, projektuje i... wraca w wielkim stylu w 25. rocznicę pracy artystycznej!

Hanna Bakuła: "Uwielbiam pozować Sebasstianowi Skalskiemu. Trwa to dziesięć minut, bo ja nie znoszę pozować... Malują mnie, przychodzę na plan, pstryk, pstryk i mamy piękne portrety. Jak twórczy Sebasstian się uprze na jakąś koncepcję to nie ma mowy, on by sfotografował… papieża w majtkach!".

Ewa Błaszczyk: "Z Sebasstianem spotkałam się w 1999 roku i właściwie od tamtej pory się nie rozstajemy. Sebasstian - to oczywiście fotografik i zdjęć zrobiliśmy razem całe mnóstwo. Praca ta jest osobliwa bo Sebasstian bardzo się angażuje i wtedy poruszamy się razem przez życie i różne sytuacje zawodowe i prywatne, z każdego obszaru pozyskując dużo zdjęć. Zaangażowanie Sebasstiana jest jednak daleko wykraczające poza fotografię, jest czynny, czuły, obecny, organizuje, pomaga, interesuje się. Jest - jest przyjacielem!".

Beata Tyszkiewicz: "Sebasstian Skalski, sam urok i wdzięk. Profesjonalizm i gust, którego mogą inni mu pozazdrościć. Ambitny, pracowity, urokliwy. Miałam okazję być przez Sebasstiana fotografowana. To była wielka przyjemność i rezultatem piękne zdjęcia. Jestem szczęśliwa, że los nas zetknął".

DJ Wika: "Uważam, że być może jego wrażliwość, pewne predyspozycje, charyzma i talenty tworzą taką niezwykłą osobowość a w rezultacie wyjątkowe dzieła. Stąd też postrzeganie świata, ludzi jest uwarunkowane empatią, pogodą ducha, miłością do życia, ludzi, zwierząt, przyrody. W Sebasstianie szalenie podoba mi się to, że nikogo nie udaje, ma zawsze jedną twarz dla wszystkich".

[Wydawnictwo Edipresse Książki, 2016]