Dodany: 06.10.2017 02:48|Autor:

Książka: Osamotniony ryś
Cholewińska-Szkolik Aniela
Notę wprowadził(a): margines

Aniela Cholewińska-Szkolik ukończyła polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim ze specjalnościami: pedagogiczną i glottodydaktyczną. Studiowała podyplomowo dziennikarstwo. Jest nauczycielką w gimnazjum. Oprócz pisania zajmuje się półtoraroczną Hanią i sześcioletnim Piotrkiem oraz domem. Dużo czyta i odpowiada na miliony pytań, czyli jest przede wszystkim mamą.

Jeśli znajdzie chwilę dla siebie, to chętnie spędza ją na pracach w ogrodzie – sadzeniu, koszeniu, przycinaniu, pieleniu. Lubi też aktywnie spędzać czas: jeździ na rowerze i dużo spaceruje. W weekendy, z rodziną często robi sobie wycieczki po Polsce, bo lubi poznawać nowe miejsca.

Wyjątkowa seria dla wielbicieli polskiej przyrody i miłośników zwierząt żyjących w polskich lasach, górach, w morzu czy na łąkach.

Wkrótce kolejne tomy: o niesamowitym łosiu oraz sóweczce – najmniejszej sowie żyjącej w Polsce!

„Książkę »Osamotniony ryś« czytałem ze wzruszeniem. Jest to chwytająca za serce i niezwykle ciekawa historia nie tylko o rysiach i ich problemach, ale też o ludziach: tych złych, którzy krzywdzą zwierzęta, ale też o dobrych, którzy tym zwierzętom chcą pomóc. Czytałem ją też trochę z zazdrością. Mi tego tajemniczego zwierzaka, w przeciwieństwie do bohaterów książki, udało się zobaczyć tylko dwa razy, z czego za jednym razem nieco dłużej niż kilka sekund i czuję się trochę jak książkowy dziadek, który też spotkał rysia raz w życiu. Mam nadzieję, że kiedyś znów uda mi się go zobaczyć, i że uda się też to Wam, a ta książka, którą serdecznie Wam polecam, do tego spotkania znakomicie Was przygotuje”.

Adam Wajrak, dziennikarz, przyrodnik

[Zielona Sowa, 2016]