Dodany: 29.09.2017 09:01|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

PAŹDZIERNIK W BIG BOOK CAFE

Big Book CafeBig Book Café rozpoczyna sezon jesienny – organizatorzy zapraszają na ulicę Dąbrowskiego 81 w Warszawie do wzięcia udziału w wydarzeniach związanych z życiem kulturowym i literackim. Prezentujemy informację o wybranych atrakcjach.

W repertuarze października: stand-up literacki, opowieści miejskie, autorskie przeglądy prasy, kino literackie, akcje społeczne i premiery książek. Wśród specjalności zakładu - piąta odsłona stand-upu literackiego, tym razem z udziałem Grażyny Plebanek i Sylwii Chutnik.

W dwa październikowe wieczory zapraszamy także na sentymentalną podróż do przeszłości. Z uśmiechem na twarzy, cofniemy się w czasie, by przypomnieć sobie nie tak odległą historię. Wspomnimy pełen absurdów okres PRL-u, podczas maratonu kronik filmowych z  lat pięćdziesiątych, a wieczór w rytm hitów lat 80. i 90. zabierze nas do niezapomanienych nocy tatmtych czasów!

Jesienią zapraszamy do spróbowania nowego, sezonowego menu rozgrzewającego. Smakoszy nie może zabraknąć także na niedzielnych śniadaniach, które poza bogatym bufetem, uatrakcyjnią przeglądy prasy operowej, wieści z Ameryki Południowej, ciekawostki kulinarne ze świata oraz indyjskie ogłoszenia matrymonialne. Wszystkich książkoholików zapraszamy także do udziału w Dużym Kiermaszu Książki i premierach miesiąca.

Literacki stand-up #5 NOKAUT

Sylwia Chutnik i Grażyna Plebanek, pisarki i felietonistki, wyraziste i odważne. Obie są feministkami i aktywnie walczą o prawa kobiet. Obie trenują boks, dlatego scena w Big Book Cafe zmieni się w bokserski ring. W dynamicznym dwugłosie pisarki zmierzą się z krzywdzącymi kobiety stereotypami i przesądami, odniosą się do aktualnych wydarzeń, nawiązując do swoich powieści.

Piątek, 20 października, godz.20.00,bilety 15 zł

POP NIGHT 80's kontra 90's.

Pojedynek na najlepsze teledyski świata. W ostatni weekend października cofniemy się w czasie, by przypomnieć sobie klimat lat 80. i 90. Pokazy wideoklipów, płomienne argumentacje, plebiscyt publiczności. W szranki staną Anna Maliszewska i Jacek Kaczyński. Zapraszamy do kibicowania! Kto jest the best?
Piątek, 27 października, godz. 20.00, wstęp wolny

Dosłownie nakręceni

Wszystko czego nie wiemy o Stanisławie Lemie. Jakim był człowiekiem, w jaki sposób pracował, co go inspirowało? W cyklu łączącym literaturę i kino obejrzymy film dokumentalny Autor Solaris w reżyserii Borysa Lankosza, według scenariusza Wojciecha Orlińskiego. Obaj wezmą udział w rozmowie poprzedzającej pokaz.

Sobota 7 października, g. 19.00, wstęp wolny

Pełny repertuar miejsca dostępny na stronie: http://bigbookcafe.pl/repertuar/

Źródło: materiały prasowe