Dodany: 25.09.2017 21:01|Autor: Semm

Polecam

Po prawie dwóch latach przerwy powrócił do nas Witkacy. „Szamańskie tango” to drugi tom trylogii bazującej na świecie stworzonym w heksalogii o wiedźmie, a opowiadającym o policjancie-szamanie, który pilnuje porządku na ulicach Torunia, czyszcząc go z niegrzecznych duchów. W międzyczasie zaś stara się rozgryźć, jak być ojcem, bowiem ostatnio niespodziewanie został tatą nastolatki. :P

Aneta Jadowska jak zwykle śpiewająco radzi sobie z prezentacją zarówno historii, jak i postaci. Jest ciekawie, wciągająco, czyta się błyskawicznie dzięki lekkiemu i przyjemnemu stylowi oraz dużemu poczuciu humoru autorki, które sprawia, że powieść stanowi porcję świetnej rozrywki. Bohaterowie są żywi, inteligentni i dowcipni, dzięki czemu szybko zyskują sobie sympatię, a czytelnikowi trudno się oderwać od lektury.

Drugi tom trylogii utrzymuje poziom poprzedniego, sprawił również, że nie mogę się doczekać następnych przygód Witkaca, na które – mam nadzieję – przyjdzie nam czekać nieco krócej niż na „Szamańskie tango”, które serdecznie polecam. :)

Użytkownik: sowa 26.09.2017 22:16 napisał(a):
Odpowiedź na: Po prawie dwóch latach pr... | Semm
Ostatnio na spotkaniu autorka mówiła, że trzeci tom ma się ukazać na początku 2019.