Najciekawsze recenzje
Recenzje
Dostępność książki: X
Polecają X

Finaliści The Man Booker Prize 2017

Autor: Wiadomości

Data dodania: 2017-09-14 10:04

Nagroda Bookera 201713 września ogłoszono listę sześciu finalistów Nagrody Bookera 2017. Nominowani zostali: Paul Auster, Emily Fridlund, Mohsin Hamid, Fiona Mozley, George Saunders i Ali Smith.

Sędziowie nagrody podkreślili, że wyróżnione powieści, każda na swój sposób, prowokuje i subtelnie kwestionuje nasze uprzedzenia dotyczące natury miłości, doświadczania czasu, naszej tożsamości, a nawet śmierci. Na liście znajdują się nazwiska trzech kobiet i trzech mężczyzn, ich książki podejmują szeroki wachlarz tematów – od zmagań rodziny próbującej zachować niezależność w wiejskich rejonach Anglii po historię miłosną między uchodźcami z bezimiennego miasta pogrążonego w wojnie domowej.

Mija czwarty rok, odkąd nagroda otwarta jest na pisarzy i pisarki różnych narodowości – w 2017 roku na liście znalazło się troje Amerykanów, Pakistańczyk mieszkający w Wielkiej Brytanii i dwie Brytyjki. 

Tytuły nominowane do Nagrody Bookera 2017:

4321Paul Auster (USA) (Faber & Faber);

History of Wolves, Emily Fridlund (USA) (Weidenfeld & Nicolson);

Exit WestMohsin Hamid (Wielka Brytania-Pakistan) (Hamish Hamilton);

Elmet, Fiona Mozley (Wielka Brytania) (JM Originals);

Lincoln in the BardoGeorge Saunders (USA) (Bloomsbury Publishing)                    

AutumnAli Smith (Wielka Brytania) (Hamish Hamilton).

Książki Paula Austera i George'a Saundersa opublikuje Wydawnictwo Znak w 2018 roku, natomiast Sonia Draga wyda powieść Mohsina Hamida.

*

Źródło: themanbookerprize.com, Lubimy Czytać 

Podziel się:

komentarzy: 0

Dodaj komentarz