Dodany: 13.09.2017 21:35|Autor:

„Bezapelacyjnie najlepsza historia miłosna z przeszczepem głowy w tle, jaką w życiu czytałem”.
Matthew Quick

„Najpierw musiałem wrócić do szkoły. Do szkoły bez Kyle'a i Cate, do szkoły, w której nie znałem nikogo oprócz nauczycieli i dyrektora. Miałem kiblować w liceum, wiedząc, że moi przyjaciele cieszą się życiem, robią karierę, studiują i imprezują. To wszystko było takie porąbane, a przecież wcześniej, kiedy spotykało mnie coś porąbanego, jedynymi ludźmi, z którymi mogłem o tym pogadać, byli Cate i Kyle. W dodatku teraz oni byli częścią problemu. A raczej to, że ich nie było. Nie było ich, kiedy się obudziłem, i wiedziałem, że nie będzie ich, kiedy wrócę do szkoły. Niektórzy ludzie mówią, że umieranie w samotności jest gorsze niż sama śmierć. Może powinni spróbować samotności za życia. Człowiek zaczyna się dziwić, że w ogóle interesował go powrót”.

(fragment powieści)

„Brawurowa opowieść o pożegnaniach i wierze w siłę oraz możliwości człowieka. Emocje, które poruszą serce i zamieszają w głowie niejednemu czytelnikowi”.
Olga Kowalska, wielkibuk.com

„Szkoda, że nikt mnie nie uprzedził, że to taka dobra książka! Może wtedy nie zapomniałabym wysiąść z autobusu. Zaczytałam się. I zakochałam”.
Sylwia Czekańska, recenzentkaksiazek.blog.pl

„Jestem zachwycona! »Chłopak, który stracił głowę« to niesamowita powieść o trudnych wyborach i poznawaniu siebie. Idealna dla tych, którzy poszukują niestandardowej książki młodzieżowej”.
Diana Piotrowska, zakladkaa.blogspot.com

Hej!

Poznaj Travisa. Ma 16 lat, superdziewczynę i nieuleczalnego raka. Gdy staje przed wyborem: śmierć lub eksperymentalna operacja, nie zastanawia się długo. Godzi się na to, by ciało od szyi w dół przeszczepiono mu od zdrowego człowieka. Jest tylko jeden problem – na razie rozwój medycyny nie pozwala na przeprowadzenie tak skomplikowanego zabiegu, dlatego chłopak musi zostać wprowadzony w śpiączkę podobną do hibernacji i czekać. Żegna się więc z bliskimi, bo nie wie, czy i kiedy się z nimi zobaczy.

Budzi się pięć lat później. Ma własną głowę i atrakcyjne, choć obce ciało. Świat z pozoru jest taki sam jak dawniej. Jednak powrót do życia wygląda inaczej, niż Travis sobie wyobrażał. Jego przyjaciele są już na studiach, rodzice coś przed nim ukrywają, a dziewczyna... Hmm, wygląda na to, że ma narzeczonego. Trudno się dziwić, że chłopak nie ma zamiaru się z tym pogodzić.

W końcu you only live twice.

[Wydawnictwo Otwarte, 2016]