Najciekawsze recenzje
Recenzje
Dostępność książki: X
Polecają X

Bardzo wciągająca ;)

Autor: Lady Lilith

Książka: Dziewczyna z dzielnicy cudów (Jadowska Aneta)

Data dodania: 2017-09-04 17:03

Każdy fan fantastyki z pewnością spotkał się kiedyś z twórczością Anety Jadowskiej. Fenomenalnej autorki wielu książek, umiejscowionych w alternatywnych miastach. Świetny cykl, tejże autorki o Dorze Wilk zdobył sporą popularność oraz uznanie wśród wielu czytelników. Również ja rozpoczęłam przygodę z jej dziełami właśnie od niego.
Po zakończeniu pierwszego tomu nowego cyklu mogę jedynie podtrzymać wcześniejszą opinię. Autorka jest prawdziwą czarodziejką z niesamowitym talentem do snucia fascynujących opowieści. Posiada wyjątkowo kreatywną wyobraźnię oraz naturalne poczucie humoru, za które pokochałam ją od pierwszej książki. Historia, przedstawiona nam, czytelnikom, na stronach jej powieści, wciąga niczym teleport do innego świata. Realizm, w który wczuwamy się coraz bardziej z każdą kolejną przeczytaną stroną, i szczegółowość przedstawionego świata sprawiają, że z jeszcze większym zapałem śledzimy niezwykłe przygody głównej bohaterki.
Mnie najbardziej urzekła złożoność i bogactwo świata, który Aneta Jadowska nam zafundowała w pierwszym tomie nowego cyklu, pod tytułem „Dziewczyna z Dzielnicy Cudów”. Niesamowita była również mieszanka magii, nadprzyrodzonych ras, realnych i alternatywnych miast oraz rozmaitych stworzeń. Wszystko tworzyło ze sobą niesamowitą intrygującą substancję, w której niczego nie było ani za dużo ani za mało. Przewracałam kolejne strony niemalże z prędkością światła, bardzo polubiłam także główną postać. Była ciekawa i wyrazista, jej historia (niejasna i dramatyczna) autorka przedstawiła w sposób bardzo intrygujący, choć momentami rzucała nam zbyt dużo informacji. Pomimo to z ciekawością zabrałam się za szybkie i dogłębne odkrywanie wszystkich sekretów z nią związanych.
Powiedziałam o plusach opowieści, więc muszę niestety zwrócić uwagę również na minusy, czego szczególnie nie lubię robić, jednak przedstawianie czegoś jedynie w superlatywach nie leży w moim zwyczaju. Tak więc, przede wszystkim, zbyt duża liczba opisów, które niekiedy są ciekawe, sprawia, że czytanie po jakimś czasie zwyczajnie się nudzi, akcja książki ciągnęła się strasznie powoli, choć autorka nadganiała to, próbując jakby zrównoważyć opisy akcją. Nie jestem pewna, czy jej się to udało, ponieważ nieczęsto zdarza mi się zwracać uwagę na takie rzeczy. Według mnie bilans jest równy, jeśli chodzi o występowanie w książce akcji i opisów… Zabolał mnie też nieco brak charakterystyki innych postaci niż Robin i Nikita, żałuję, bo zawsze lubię „poznać” innych bohaterów, nie tylko tych najważniejszych, bo bardzo często w nich odnajduję moich faworytów. Tutaj zostali potraktowani przez autorkę jako tło, którym po prawdzie są, jednak danie im nieco więcej realności mogłoby pomóc w bliższym zapoznaniu się z nimi…
Kończąc, uważam, że książka była naprawdę interesująca, jednak nie idealna. Autorka przedstawiła nam wiele, naprawdę bardzo wiele, różnych stworzeń, które bohaterka mogła spotkać, podróżując po mieście, jednak nie natknęła się na nie (zaledwie spotkała kilka wilkołaków) – zdecydowanie oczekiwałam czegoś więcej. Są to dla mnie niewykorzystane możliwości. Całą nadzieję na rozwinięcie tych wątków pokładam w drugim tomie, za który niedługo się zabieram…

(c)Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.

Podziel się:

komentarzy: 0 | wyświetleń: 115

Dodaj komentarz  

- książka oceniona przez Ciebie - najedź na ikonę przy książce aby zobaczyć ocenę

- do książki dodano opisy lub recenzje

- książka dostępna w naszej księgarni

- książka dostępna u innych użytkowników (wymiana, kupno)

- książka znajduje się w Twoim schowku