Dodany: 23.08.2017 09:33|Autor:

Tę książkę czyta się jednym tchem. Autorka, Julie Bick, spędziwszy kilka najlepszych zawodowych lat w "oku cyklonu", dziś z pewnym dystansem pozwala czytelnikom spojrzeć od kuchni na jedną z najbogatszych i najbardziej dynamicznych firm naszych czasów. Nie kryje też, że Microsoft nauczył ją wielu podstawowych menegerskich umiejętności.

Ludzie tworzący swoją codzienną pracą historię przemysłu komputerowego pojawiają się tu na każdej stronie w nowym, pełniejszym wymiarze. Ta książka to jednak znacznie więcej niż tylko wspomnienia i anegdoty. Porusza ona sprawy istotne dla wszystkich aspektów zawodowego życia menegerów – od zarządzania bieżącymi zadaniami i pracą zespołu aż po długoterminowe kierowanie karierą.

Z „Lekcji biznesu” dowiedzieć się można, czym może być praca w hiperkorporacji, jakich wymaga poświęceń, ale jak też szybko uczy praktycznego radzenia sobie z problemami: z trudnym szefem, z niedoświadczonymi podwładnymi, z własnym brakiem czasu lub pomysłów.

Julie Bick jest absolwentką Cornell University, a także Wharton School of Bisiness na University of Pennsylvania. Pracę w firmie Microsoft rozpoczęła w 1990 roku, najpierw jako kierownik produktu Microsoft Word i Microsoft Office, a następnie meneger nadzorująca ponad 20 produktów związanych z CD-ROM-ami.

[Prószyński i S-ka, 1999]