Dodany: 15.08.2017 13:17|Autor:

Książka: Miasto schodów
Bennett Robert Jackson
Notę wprowadził(a): Semm

Polecam

Całkiem niedawno wydawnictwo Papierowy Księżyc wypuściło na rynek „Miasto schodów” – książkę, która zainteresowała mnie jeszcze przed premierą, więc gdy w końcu ukazała się w Polsce, szybko po nią sięgnęłam.

Robert Jackson Bennett przedstawia świat, po którym kiedyś stąpały bóstwa, na różny sposób w niego ingerując. Najdokładniej poznajemy Bułyków – miasto, które za sprawą śmierci wspomnianych bóstw zostało naruszone, a jednym z pokazujących to znaków są właśnie schody – setki chaotycznie rozrzuconych schodów prowadzących donikąd. Opowieść skupia się na Sharze – agentce starającej się rozwiązać zagadkę śmierci znanego badacza kultury i przy okazji trafiającej na trop innej intrygi oraz zaskakujące ślady istot, które już wyginęły.

„Miasto schodów” zaciekawiło mnie w zasadzie od samego początku – autor zaprezentował sporo ciekawych pomysłów na świat oraz bohaterów. Akcja jest interesująca i wciągająca – czyta się ją z prawdziwą przyjemnością, bez żadnych trudności, dzięki czemu te pięćset stron kończy się błyskawicznie.

Serdecznie polecam Wam tę książkę. :)