Dodany: 04.08.2017 20:01|Autor:

zawartość zbioru

Katarzyna Gutkowska‑Ociepa: Literatura i granice – inaczej. Wprowadzenie

– Marcin Całbecki: Między awangardyzmem a egzystencją. O obrazie wojny w wierszu Józefa Czechowicza „daleko”
– Bernadetta Darska: Granice przeszłości, granice przyszłości. O sytuacjach bez wyjścia na przykładzie reportażu Aleksandry Łojek „Belfast. 99 ścian pokoju”
– Barbara Gutkowska: Ponad granicami. O korespondencji Sławomira Mrożka z Gunnarem Brandellem
– Kamila Kania-Błachucka: Między sztuką a życiem. O ideologii dandyzmu w „622 upadkach Bunga, czyli Demonicznej kobiecie” Stanisława Ignacego Witkiewicza
– Przemysław Kulawik: Pisanie bez granic. O krytyce literackiej w międzywojennych dziennikach Marii Dąbrowskiej
– Anna Szóstak: Poza granicami słowa. O przestrzeni języka jako metafizycznej przestrzeni mitu miasta w „Snach i kamieniach” Magdaleny Tulli
– Natalia Żórawska: Przekroczyć granicę getta. O „Dziewczynce w czerwonym płaszczyku”, „Tylko ja sama” i „Dobrym dziecku” Romy Ligockiej
– Agnieszka Nęcka: „Życie to nie są jakieś tam frywolitki”. O „Jolancie” Sylwii Chutnik i „Pięćdziesiątce” Ingi Iwasiów
– Emilia Wilk: „Jeżeli jeszcze miała coś swojego, było to jej ciało – jedyne, co mają zwierzęta”. O „Nocnych zwierzętach” Patrycji Pustkowiak
– Joanna Wawryk: Baśń bez granic. O Czerwonym Kapturku we współczesnej literaturze i poza nią
– Katarzyna Tomaszewska: Po cichu. Po polsku. Po łacinie. O debiucie „Kamasutry”

Indeks osobowy

[Wydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego, 2017]