Najciekawsze recenzje
Recenzje
Dostępność książki: X
Polecają X

Humor i wyobraźnia górą-" Store of Infinity" Roberta Sheckleya

Autor: Anna Ściężor

Czytatnik: Zagraniczne książki według Ani

Data dodania: 2017-07-17 14:42

Zapowiadana już dawno czytatka, ebook przeczytany już jakiś czas temu. Opowiadania Sheckleya jak zwykle nie zawodzą. Co więcej, jak mi się wydaje, do tej pory czytałam wcześniej tylko jedno z nich. Zbiór zawiera 8 opowiadań:

"The Prize of Peril"
"The Humours"
"Triplication"
"The Minimum Man"
"If the Red Slayer"
"The Store of the Worlds"
"The Gun Without a Bang"
"The Deaths of GF Ben Baxter"

Wszystkie opowiadania są interesujące (choć treść "Triplication" ma jak dla mnie dziwną i niejasną strukturę). Na szczególną uwagę zasługuje ostatnie z opowiadań, w ciekawy sposób porusza bowiem kwestię próby skierowania niekorzystnej przeszłości na nowe tory poprzez zapobiegnięcie śmierci jednego człowieka. Humorystycznych akcentów dostarczają zwłaszcza opowiadania "The Minimum Man"- pewien życiowy pechowiec zostaje skierowany na planetę przeznaczoną do kolonizacji, aby sprawdzić możliwości przeżycia dla "przeciętnego człowieka"- oraz "The Gun Without a Bang"- opisująca problemy użytkownika z nowoczesną, testowaną bronią na terenie obcej planety. "The Prize of Peril" opisuje zaś udział głównego bohatera opowiadania w telewizyjnym show, w którym jego zadaniem jest przeżyć określony okres czasu i nie zostać zabitym przez bandę uzbrojonych zbirów, w świecie, w którym chętni podejmują się udziału w groźnych dla życia programach, aby zarobić dużo pieniędzy.

"Store of Infinity" zapewnia zatem czytelnikowi dużo rozrywki, ale także, jak zwykle, spojrzenie z przymrużeniem oka na pewne ludzkie cechy i problemy. Miła lektura nie tylko na wakacje.

Moja ocena: 5/6

Już niedługo w czytatkach pojawi się kolejny zbiór bajek hiszpańskich, a później następna Sayers- "Busman's Honeymoon", w trakcie czytania której właśnie jestem.

(c)Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.

Podziel się:

komentarzy: 0 | wyświetleń: 66

Dodaj komentarz