Dodany: 11.07.2017 11:15|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Nowa powieść Johna Greena już w październiku

John GreenTurtles All the Way Down (Żółwie do samego końca) – jak brzmi tytuł nowej książki – będą pierwszą powieścią Johna Greena wydaną po niemalże sześciu latach. Jej premiera zaplanowana jest dokładnie na 10 października 2017 roku.

Fabuła skupia się na 16-letniej Azie Holmes, dziewczynie, która boryka się z chorobą umysłową i próbuje wyjaśnić sprawę zniknięcia zbiegłego milionera. Wydawca Dutton Books – współpracujący z wydawnictwem Penguin Young Readers – zdradził, że to powieść o „długoletniej przyjaźni, uczuciu bliskości po niespodziewanym ponownym spotkaniu, fanfikach Star Wars i tuatarze”. Dodał także, iż „Aza Holmes jest w głębi serca młodą kobietą, którą w codziennym życiu napędza niekończąca się spirala własnych myśli”.

„Pracowałem nad Żółwiami do samego końca przez lata i jestem bardzo podekscytowany możliwością podzielenia się w październiku swoją pracą z czytelnikami” – powiedział Green w oświadczeniu. „To moja pierwsza próba napisania bezpośrednio o takim rodzaju choroby psychicznej, który wpływał na moje życie od czasów dzieciństwa, więc mimo że ta historia jest fikcją, jest też całkiem osobista”.

Julie Strauss-Gabel, prezeska i redaktorka oficyny, w której Green wydaje swoje książki od wielu lat (Dutton Books for Young Readers), stwierdziła, że „podobnie jak w przypadku całej pracy Johna, Żółwie do samego końca to zarówno indywidualne, osobiste przeżycie lektury, jak i katalizator rozmowy i jednoczenia się. To wielka duma i ogromne podekscytowanie, że nasza długoletnia rodzina może w końcu podzielić się ze światem informacją o książce”.

Wygląda na to, że Green powraca na terytorium znane z jego poprzednich, popularnych powieści, takich jak Gwiazd naszych wina, Papierowe miasta czy Szukając Alaski. Sławę wśród młodych czytelników przyniosło pisarzowi jego odważne i humorystyczne eksplorowanie wieku młodzieńczego, często wypełnione pytaniami o miłość, tragedię, chorobę. Do tego oprószone nerdowskimi odniesieniami i głębokim wnikaniem w różne fanowskie kultury.

Źródło: Maureen Lee Lenker, ew.com

Zdjęcie Johna Greena: Gage Skidmore, na licencji: CC BY-SA 2.0 (https://commons.wikimedia.org/wiki/File:John_Green_(7492546294).jpg).