Dodany: 03.06.2017 11:39|Autor:

Książka: Balkon i taras: Zielona oaza
Popielarska Maja
Notę wprowadził(a): il93

Maja Popielarska jest nie tylko znaną i lubianą prezenterką telewizyjną (prowadzi prognozy pogody oraz autorskie programy „Maja w ogrodzie” i „Grunt to zdrowie”), ale także pełnym pasji fachowcem od zakładania i pielęgnowania ogrodów. Ukończyła architekturę krajobrazu na warszawskiej SGGW – o ogrodach wie wszystko i potrafi tę wiedzę przekazać w przystępnej i praktycznej formie.

Autorka zaprasza Czytelników na balkony i tarasy. Podpowiada, jak stworzyć piękny ogród tuż za oknem domu i mieszkania. Wszystkie opisane rośliny i materiały są dostępne na polskim rynku!

Jaki balkon i taras? zależnie od naszych potrzeb, oczekiwań i możliwości – m.in. lokalizacja, warunki techniczne zabudowy, otoczenie i styl budynku.
Aranżacja balkonu: zasady kompozycji w starej kamienicy i w nowoczesnym budownictwie; meble, donice i inne elementy dekoracyjne.
Tajniki budowy tarasu: m.in. izolacje i odprowadzenie wody; z jakich materiałów warto robić nawierzchnie.
Mała architektura, czyli modelowanie przestrzeni: ścianki, murki, trejaże, parawany.
Wybrane rośliny na balkon i taras: piękne, łatwe w uprawie: dobór i kompozycje.
Woda i światło: jak je stosować, aby podkreślić walory miejsc i roślin.

„Nawet w mieście można sobie stworzyć zieloną oazę”.
Maja Popielarska

[Publicat, 2008]