Dodany: 14.05.2010 18:58|Autor: Guinevere7

Coelho w ramach ukojenia

Zbiór kilkudziesięciu opowieści - wybór myśli i impresji z lat 1998–2005. Bardzo dobrze i ciepło napisane teksty o charakterze przypowieści z morałem lub po prostu przemyślenia autora na temat rzeczy, spraw i ludzi, z którymi spotkał się na swojej drodze. Dużo filozofii, etyki, rozwiązań, ale i prostego ludzkiego spojrzenia na rzeczy, które dotykają nas wszystkich: ubóstwo, nędzę, wojnę, miłość, upokorzenie, zdradę, śmierć, zwątpienie. Jak to wszystko zrozumieć? Jak się z tym pogodzić? Jak znaleźć najlepsze rozwiązanie?

Czyta się szybko – są to krótkie historie zajmujące pół strony, rzadko stronę lub dwie. Jak podkreśla sam autor – nie trzeba ściśle stosować się do wskazówek, lepiej samemu znaleźć właściwą drogę do rozwiązania problemu.

Wiele myśli i słów było dla mnie ukojeniem – może ze względu na trudny czas (żałoba narodowa po katastrofie w Smoleńsku). Cieszę się, że akurat taką książkę czytałam w tym trudnym okresie... Mnóstwo ciepłych słów, wspaniałych przykładów, pocieszających rozwiązań.

Polecam każdemu w chwilach nie tylko smutku.

[Recenzję umieściłam wcześniej na stronie Lubimy Czytać]