Dodany: 22.04.2017 15:23|Autor:

„Jak przeżyć w każdych warunkach” to kompletny podręcznik umiejętności przeżycia w terenie miejskim i pozamiejskim, ćwiczonych przez elitarne oddziały wojsk amerykańskich i brytyjskich. Chris McNab opisuje swe doświadczenia z obu stron Atlantyku, zawierając w książce podstawy możliwości przetrwania w każdym środowisku – od lodowatych obszarów arktycznych do spalonych słońcem pustyń – i w każdych warunkach: od zaginięcia na odludnym bezdrożu do ataku terrorystów w mieście. Wszystkie spośród 500 porad przedstawia w łatwych do powtórzenia, dodatkowo ilustrowanych, opisach. Dzięki nim:

– znajdziecie drogę w śniegu, na pustyni, w dżungli czy górach;
– ustalicie, które rośliny są jadalne;
– skonstruujecie prowizoryczne narzędzia łowieckie;
– zbudujecie palenisko i zrobicie naczynia;
– odnajdziecie pod ziemią wodę;
– zbudujecie schronienie;
– nauczycie się udzielać pierwszej pomocy i znajdować naturalne środki przeciw powszechnym chorobom;
– unikniecie zagrożeń w samochodach, samolotach czy pociągach i dowiecie się, co robić w razie wypadku;
– przeżyjecie w domu dzięki właściwym środkom technicznym, wydzieleniu „bezpiecznego pokoju” oraz wiedzy przeciwpożarowej;
– odeprzecie atak, dowiadując się, kiedy walczyć i poznając możliwe do zastosowania techniki samoobrony;
– przeżyjecie atak terrorystyczny, identyfikując podejrzane rzeczy, potencjalnych zamachowców i kryjąc się przed wybuchem oraz ostrzałem…
…oraz wiele innych!

A co najważniejsze, nauczycie się, jak myśleć w sposób gwarantujący ocalenie nawet w najgorszym położeniu.

[Vesper, 2012]