Dodany: 15.04.2017 15:10|Autor:

Książka: Kluczowy świadek
Horst Jørn Lier
Notę wprowadził(a): OlimpiaOpiekun BiblioNETki

Książkowy debiut uznanego pisarza kryminałów Jørna Liera Horsta, "Kluczowy świadek" jest realistyczną opowieścią zbudowaną na autentycznej historii.

Preben Pramm leży martwy od tygodnia. Jest nagi, związany, a na jego ciele widać ślady wyszukanych tortur. Dom jest wywrócony do góry nogami, ale nie wygląda na to, żeby zabójcy znaleźli to, czego szukali.

Pramm nie miał krewnych, przyjaciół i najwidoczniej żadnego kontaktu z ludźmi z zewnątrz. Jaka była tajemnica Pramma? Czemu musiał umrzeć w tak brutalny sposób?

"O tym zabójstwie mówi się jak o jednym z najbrutalniejszych i najdziwniejszych w najnowszej norweskiej historii kryminalnej. Pierwszego dnia mojej pracy w policji w Larvik, udało mi się ominąć taśmy ostrzegawcze i wślizgnąć na miejsce przestępstwa. Podążanie śladami nieznanego mordercy było szczególnym przeżyciem. Właśnie to przeżycie, chodzenie od pokoju do pokoju i baczne przyglądanie się śladom bezlitosnej walki na śmierć i życie, było początkiem mojej przygody z pisaniem".

Jørn Lier Horst, komisarz policji i pisarz

"…jedna z najbardziej wiarygodnych historii, jakie miałem okazję przeczytać od bardzo, bardzo dawna".
Terje Stemland, "Aftenposten"

"Dobry kryminał, który jest absolutnie wart przeczytania".
Yvonne Albrigtsen, TV2

[Smak Słowa, 2017]

Użytkownik: reniferze 03.10.2022 19:48 napisał(a):
Odpowiedź na: Książkowy debiut uznanego... | OlimpiaOpiekun BiblioNETki
Przyjemny, choć niezbyt skomplikowany kryminał. Dla krótkiego relaksu.