Dodany: 2017-04-03 16:14|Autor:

Książka: Ja nie wybaczam
Hill Mark
Notę wprowadził(a): agnesines

nota wydawcy


"Kocham was najbardziej na świecie. Dlatego muszę was zabić..."


"Poznajcie inspektora Raya Drake'a. Oto nowy, nakreślony ostrym piórem bohater, z mocno obciążonym sumieniem, pełen tajemnic i win".
"Sunday Times"

"Jednym mocnym uderzeniem Mark Hill dołączył do najwyższych rangą autorów londyńskich kryminałów. Piorunujący debiut, ambitna powieść".
"Crime Time"

"Mroczny, brutalny kryminał z mrocznymi postaciami. Bohater Hilla nie jest krystalicznie czysty ani moralny. Ale gdy kłamstwo przeplata się z prawdą, nic nie jest właściwym wyborem".
"Bookseller"


Inspektor Ray Drake całe życie uciekał przed koszmarami dzieciństwa. I sądzi, że mu się udało. Jest szanowany w pracy; właśnie dostał pochwałę za schwytanie seryjnego mordercy. Ale przeszłość się mści i chce odebrać mu to, co kocha najbardziej na świecie... Tuż obok komisariatu zostaje zamordowana cała rodzina. Nazwisko ofiar uruchamia w Drake'u sygnał ostrzegawczy. Budzi pogrzebane wspomnienia. I strach...

To pierwsza z serii okrutnych zbrodni, które wstrząsają Londynem. Łączy je jedno – wszystkie ofiary to wychowankowie domu dziecka, który spłonął trzydzieści lat temu. Śledztwo prowadzi młoda podwładna Drake'a, sierżant Felicity Crowley. I od początku ma wrażenie, że jej podziwiany szef usiłuje jej przeszkodzić. Nie wie, że inspektor Drake rozpoczyna własną grę. I zapłaci za to przerażającą cenę...


Mark Hill to brytyjski dziennikarz, scenarzysta i producent radiowy – laureat dwóch nagród muzycznych Sony. Jako pisarz zadebiutował w 2017 roku psychologicznym kryminałem "Ja nie wybaczam". Wywarł nim takie wrażenie, że "Sunday Times" uznał go za jeden z najlepszych kryminalnych debiutów roku. Brytyjski wydawca kupił od razu również drugą powieść z serii z inspektorem Drakiem. Obie będzie wydawał jako wiodące tytuły. Jeszcze przed publikacją w Anglii prawa do tłumaczenia kupili najwięksi wydawcy w Europie.

Polska premiera równocześnie ze światową.

[Amber, 2017]

(c)Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.

Wyświetleń: 143
Dodaj komentarz
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: