Dodany: 31.03.2017 08:59|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

HBO wyemituje serial na podstawie książki Eleny Ferrante

Serial na podstawie książki Eleny FerranteW połowie marca podaliśmy wiadomość, że szykuje się włoska produkcja na podstawie książki autorstwa Eleny Ferrante. Wyreżyserowaniem pierwszego sezonu zajmie się Saverio Costanzo. W czwartek – 30 marca – udostępniono informację, że stacja HBO wyemituje adaptację powieści.

Na razie wszystkie informacje na temat serialu krążą wokół pierwszego sezonu, lecz twórcy planują kolejne. Celem jest zamknięcie całej produkcji w 32 epizodach – mimo że stacja nie komentuje jeszcze rozpoczęcia prac nad adaptacją następnych tomów, potwierdziła nabycie praw do ich zekranizowania. Osiem odcinków, skupiających się na historii opowiedzianej w pierwszym tomie, twórcy nakręcą w języku włoskim, natomiast telewizja wyemituje je z angielskimi napisami. Cała produkcja „odziedziczy” tytuł po otwierającej tetralogię części, tj. Genialna przyjaciółka (ang. My Brilliant Friend).

Casey Bloys, reprezentantka stacji HBO, mówi w oświadczeniu, że „dzięki postaciom Eleny i Lili widzowie będą świadkami długiej przyjaźni przeciwstawionej zwodniczej, społecznej sieci powojennego Neapolu we Włoszech. Odkrywanie skomplikowanej relacji łączącej obie bohaterki bez wątpienia spotka się z dużym zainteresowaniem widowni HBO”.

Serial będzie włosko-amerykańską koprodukcją: HBO wyemituje go wraz ze stacją publiczną RAI. Za produkcję odpowiadać będzie natomiast włoska firma Wildside and Fandango Productions, która zajęła się także serialem Młody papież z Judem Law w roli głównej.

Emisję serialu zaplanowano na jesień 2018 roku.

Źródło: John Koblin, "The New York Times"