Najciekawsze recenzje
Recenzje
Dostępność książki: X
Polecają X

Kto czyta, nie błądzi… nawet biorąc książkę w ciemno!

Autor: Wiadomości

Data dodania: 2017-02-16 13:59

4 osoby polecają ten tekst.

Książka w ciemno„Kto czyta, nie błądzi” – odwieczna prawda, która jednak w życiu codziennym nie zawsze ma zastosowanie. Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie postanowiło to zmienić! W ramach akcji „Książka w ciemno” studenci zachęcają do czytania, a przy tym, wraz z Fundacją „Wyspy Szczęśliwe”, chcą pomóc dzieciom chorym na nowotwory.

Jak to zrobią? W ramach wydarzenia prowadzą zbiórkę książek, które później specjalnie zapakują, tak aby nikt nie mógł oceniać ich po okładce. Następnie w dniach 7–9 marca na terenie Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie odbędzie się charytatywny kiermasz książek. Miłośnicy czytelnictwa będą mogli nabyć na nim zebrane przez studentów pozycje „w ciemno”, sugerując się jedynie cytatem lub krótką recenzją poprzedniego czytelnika umieszczoną na opakowaniu. Zebrane w tych dniach do specjalnych puszek datki pieniężne zostaną przekazane Fundacji „Wyspy Szczęśliwe”, która pomaga dzieciom z nowotworami.

Czy to wszystko? Oczywiście, że nie! Organizatorzy planują na 8 marca małą niespodziankę w postaci „wieczorku z książką”. W tej chwili nie chcą nic więcej zdradzić, ale obiecują, że szczegóły pojawią się na wydarzeniu „Książka w Ciemno” prowadzonym na portalu Facebook.

Jesteś molem książkowym? Kochasz literaturę? Spodobały Ci się idee akcji? W takim razie podziel się z kimś dobrą lekturą, biorąc udział w zbiórce!

Książki można wysyłać do 3 marca na adres:

Fundacja „Wyspy Szczęśliwe”

Wielicka 265,

30-663 Kraków

Organizatorzy będą wdzięczni za załączenie na osobnej kartce krótkiej autorskiej recenzji nadesłanej pozycji.

 

Chcesz być na bieżąco z przebiegiem akcji? Dołącz do wydarzenia:

https://www.facebook.com/events/1094538050657671/?active_tab=about

Książka w ciemno

 

Podziel się:

komentarzy: 0

Dodaj komentarz