Dodany: 25.01.2017 17:13|Autor: margines

„'Allo, 'Allo tu…” margines! (czytatka... serialowa)

„'Allo, 'Allo tu…” margines!

Tak, tak...
Różne są pobudki, ale i okazje, okoliczności przemawiające za tym, czemu akurat z tego powodu i akurat wtedy sięgamy po daną książkę, słuchamy danej muzyki, czy zaczynamy oglądać wybrane filmy albo seriale.

Tak właśnie było ze mną.

23 stycznia dowiedziałem się, że zmarł Gorden Kaye znany pod pseudonimem René Artois z serialu „'Allo, 'Allo” (albo może to René Artois znany pod pseudonimem Gordena Kaye ).
Z tego właśnie powodu postanowiłem sięgnąć po ten serial; nie tyle, żeby poznać go, bo znam go chyba dobrze i bardzo lubię, ale żeby... odświeżyć znajomość z nim:)

Każdy czasem lubi wracać do darzonych przez siebie sentymentem książek, filmów, czy seriali:)

~ ~ ~

Jest to dla mnie jeden z tych lepszych filmów i seriali:)

Występuje u mnie chyba na równi z „Co ludzie powiedzą?”, który jest dla mnie świetnym obrazem obrazującym angielski humor, ale też rządzące ludźmi konwenanse, wszystkie „powinności”; albo też polskie „Zakazane piosenki” „Czterej pancerni i pies”, które to oba obrazy też są satyryczną walką z wszechobecną wojną, walką z tym wszystkim... przede wszystkim humorem i piosenkami właśnie:)
Albo "tak po prostu"... ekranizację książki Wojna domowa (Michałowska Mira (pseud. Zientarowa Maria))

Użytkownik: Anna 46 25.01.2017 17:36 napisał(a):
Odpowiedź na: „'Allo, 'Allo tu…” margin... | margines
Nie wiedziałam, że Rene odszedł...
Kocham ten serial, a najbardziej porucznika Grubera i jego mały czołg.

Jednakowoż ja nie o tym. Chciałam Ci tu podziękować publicznie za Różowe środy albo Podróż z ciotką Huldą (Heinlein Sylvia) - skończyłam, wzruszyłam się i zachwyciłam książeczką.
Polecam wszystkim, a Ciebie, Marginesiku, ściskam za pożyczenie. ♥
Użytkownik: margines 25.01.2017 17:46 napisał(a):
Odpowiedź na: Nie wiedziałam, że Rene o... | Anna 46
Dzięki za komentarz:)

Też... uwielbiam:)

Także jego, ale i rozbraja mnie do reszty... kulawy, drewniany (nie tylko z drewnianą nogą:P) Herr Flick („from the Gestapo!”)!
[Dopiero jeszcze bardziej dociera do mnie, że on to... parodia albo raczej ukazanie myślenia o hitlerowskich Niemczech, że... takie właśnie kulawe Niemcy chcieliby widzieć ludzie z (niestety tylko prawie) całego świata].