Dodany: 02.01.2017 09:39|Autor:

Postawni faceci w garniturach, w ciemnych okularach, ze słuchawką w uchu i mówiący do rękawa. Skupieni, czujni i zawsze gotowi do interwencji. Są najbliżej prezydentów, premierów, ministrów. Chodzą za nimi jak cień. Chronią, obserwują i... wiedzą o nich najwięcej.

Michał Majewski, znany dziennikarz śledczy, rozmawiał z kilkudziesięcioma oficerami Biura Ochrony Rządu o kulisach ich pracy z politykami z pierwszych stron gazet. Co kryje w środku samochód prezydenta? Czy borowiec ma broń? Jaką? Czy może zabić osobę, która zagraża chronionemu VIP-owi? Jak wyglądały kulisy wizyt prezydentów Stanów Zjednoczonych? Czy były zamachy na polskich polityków?

Ochroniarz ściszonym głosem:
-Szefie, stoimy z prezydentem na ambonie w lesie, a pod nami chodzą niedźwiedzie.
-Ile masz naboi?
-Cały magazynek.
-To przeładuj i miej oczy dokoła głowy!

Michał Majewski jeden z najlepszych polskich dziennikarzy śledczych, laureat najważniejszych nagród dziennikarskich, Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, Grand Press, MediaTorów, Nagrody im. Andrzeja Woyciechowskiego. Współautor (wraz z Pawłem Reszką) bestsellerów "Daleko od Wawelu", i "Daleko od miłości", czyli politycznych biografii Lecha Kaczyńskiego i Donalda Tuska, ujawniających nieznane kulisy ich rządzenia. Autor wywiadu rzeki z Pawłem Piskorskim "Między nami liberałami".

[Czerwone i Czarne, 2016]