Dodany: 17.12.2016 19:55|Autor:

Książka: Inwestowanie w wartość
Lowe Janet
Notę wprowadził(a): pani-marta

Poznaj tajniki inwestowania, które uczyniły Warrena Buffetta miliarderem!

Inwestowanie w wartość jest metodą inwestowania, którą opracował Benjamin Graham i David Dodd. Metoda ta opiera się na inwestowaniu w specjalnie wyselekcjonowane spółki i pozwala na obronę przed nagłymi zmianami sytuacji na rynku. Mimo tego, że powstała kilkadziesiąt lat temu nadal zasady w niej zawarte doskonale służą zwiększaniu wartości portfela inwestorów. Jej skuteczności dowodzą ci inwestorzy, którzy czyniąc z niej swoją podstawową strategię osiągają ponadprzeciętne zyski, z Warrenem Buffettem na czele. Autorka w przystępny i skondensowany sposób podaje zasady teorii, porównuje metody ostrożnego Grahama i błyskotliwego Buffetta okraszając je wieloma przykładami z praktyki inwestycyjnej.

"Inwestowanie w wartość" oparte jest na regułach, które według Warrena Buffetta uczyniły go miliarderem – strategiach jego mentora, zarazem legendarnego inwestora na rynku papierów wartościowych, Benjamina Grahama.

Inwestowanie w akcje, którego podstawą jest analiza fundamentalna, podane jest w formie łatwej do zrozumienia dla średnio zaawansowanego inwestora, ale nawet profesjonaliści mogą uporządkować swą wiedzę, czytając tę książkę. Makler giełdowy i doradca inwestycyjny, inwestor i analityk finansowy znajdą tu informacje o tym jak inwestować w wartość wykorzystując wskaźniki rynku kapitałowego.

"Jest to książka, na którą nadszedł czas. W erze maniakalnych rynków i wielu tysięcy funduszy inwestycyjnych autorka Janet Lowe wprowadza dużą dozę inteligencji i rozsądku. Bardzo gorąco polecam tę pozycję".

Richard Russel, redaktor i wydawca "Dow Theory Letters"

"Jasno sprecyzowana filozofia wartości jest najlepszym możliwym przewodnikiem dla inwestora. Przedstawione tu podstawowe zasady stanowiły przez wiele lat podstawę naszego sukcesu".

Charles Brandes, dyrektor zarządzający Brandes Investment Partners

"Inwestowanie w wartości" jest zarówno dobrze przygotowaną, jak i napisaną w prosty sposób pozycją. Początkujący inwestorzy znajdują w niej wiele definicji i wskazówek jak pomnożyć ich oszczędności. W przypadku kłopotów z podejmowaniem konkretnych decyzji inwestycyjnych, ponowne przeczytanie książki Janet Lowe może pomóc rozwiązać te problemy i uchronić przed utratą kapitału".

z przedmowy Irvina Khana, założyciela CFA Khan Brothers, wieloletniego protegowanego Benjamina Grahama

[K.E. Liber, 1999]