Dodany: 11.12.2016 17:15|Autor: Semm

Polecam

„Tarcza Gai” to antologia związana z cyklem „Kroniki Żelaznego Druida”, którego głównym bohaterem jest pewien nad wyraz długowieczny druid, nieustannie mający zatargi z różnymi bogami. Zawiera ona dziewięć interesujących, wciągających, w większości wcześniej w Polsce nieopublikowanych opowiadań, które pozwalają zapoznać się z dawnymi przygodami Atticusa (na przykład przeczytać o tym, jak przyczynił się on do powstania „Makbeta” Szekspira, a także odkryć jego zaangażowanie w poszukiwaniach świętego Graala), ale też z wydarzeniami mającymi miejsce pomiędzy tomami „Kronik…”, które uzupełniają przedstawione tam wątki. Z każdej z tych historii można dowiedzieć się czegoś ciekawego o Atticusie (chociażby jak wpadł na pomysł przysposobienia sobie zwierzęcego towarzysza albo wykonania charmsów) czy pośmiać się z komentarzy niezastąpionego Oberona (psy i kiełbaski górą!).

Serdecznie polecam wszystkim ten zbiór opowiadań. Czyta się go ekspresowo i bezproblemowo – strony przewraca się niepostrzeżenie, a do ostatniej kartki dochodzi się zdecydowanie zbyt szybko.

Rewelacja! :-)