Dodany: 03.04.2010 00:39|Autor: Sajmenos

Dobra książka dla przypomnienia/utrwalenia sobie wiedzy filozoficznej

Myślę, że książka ta jest przydatna głównie studentom lub osobom po studiach, które uczyły się historii filozofii. Młody człowiek albo osoba bez studiów wyciągnie z tej książki mniej, a właściwie tylko przykłady z życia wzięte. Tymczasem aby ogarnąć całość, trzeba zrozumieć samo wyjaśnienie teorii, nie tylko suchy, życiowy przykład. To jest dobra książka dla przypomnienia lub utrwalenia sobie filozofii - przynajmniej w podstawowym lub średnim wymiarze, bo aby poznać więcej, trzeba sięgnąć po Tatarkiewicza, a także po... notatki z ćwiczeń i wykładów, a nawet konsultacje. Mnie podobała się część poświęcona religii, gdyż zawsze poszukuję dowodów na istnienie lub nieistnienie Boga. Ta książka może również uzmysłowić nawet najbardziej biegłemu w dziedzinie filozofii, iż warto sięgać po najprostsze pytania i argumenty. Człowiek, który dopracował się już najwyższej umiejętności argumentacji i polemiki, powinien zejść o stopień niżej i zadać to pytanie, które jest na ustach wszystkich: "Skoro Bóg jest dobry, to dlaczego dopuszcza do występowania zła na świecie?".