Dodany: 26.11.2016 09:12|Autor:

Książka: Fundamenty piekła drżą
Weber David
Notę wprowadził(a): agnesines

Ósmy tom cyklu "Schronienie".

Nadchodzą zmiany…

Nasza cywilizacja stoczyła swoją pierwszą wielką wojnę z obcą rasą – i przegrała. Mała grupa ludzi zbiegła na dalekie Schronienie. Wieki później potomkowie zbiegów zapomnieli o swojej historii – ich życie przypominało średniowieczną egzystencję w wiecznym uścisku Kościoła Boga Oczekiwanego. Zakaz stworzenia nowej cywilizacji przemysłowej ma utrzymać resztki ludzkości w ukryciu przed kosmicznymi wrogami.

Nie wszyscy założyciele Schronienia byli jednomyślni. Dysydenci pozostawili własne dziedzictwo. Jednym z jego przejawów jest Merlin Athrawes, cybernetyczny awatar dawno zmarłego obrońcy Ziemi, obecnie wybudzony po tysiącu lat. Jednakże właśnie pojawił się nowy gracz, ktoś, kto zna większość tajemnic, nie wyłączając tej związanej z Merlinem. Czy stanie się sprzymierzeńcem – czy wrogiem?

"Mocny ósmy tom cyklu. (...) Zagorzali fani docenią sceny walki i opisy politycznych machinacji".
"Publishers Weekly"

David Weber, bestsellerowy autor militarnej SF i popularnych na całym świecie cykli "Honor Harrington", "Starfire" i "Schronienie", podbija czytelników powieścią fantasy z domieszką przygód spod znaku płaszcza i szpady i uroczego humoru. Aż 22 tytuły Webera trafiły na listę bestsellerów "New York Timesa", a łączny nakład jego książek przekroczył już 7 milionów egzemplarzy.

[Rebis, 2016]

Użytkownik: Rafaar 07.04.2017 15:02 napisał(a):
Odpowiedź na: Ósmy tom cyklu "Schronien... | agnesines
Tak się zastanawiam, kiedy się skończy ta "space opera", i nie wiem czy dożyję tego końca, albo, co gorsza, czy dożyje go autor, bo chyba trochę starszy jest. Czasami jest to już męczące, zwłaszcza jakieś luźne rozmowy, które potrafią trwać kilka stron. W każdym bądź razie, w tym tempie to wojska Charisu dojdą do Syjonu za jakieś 2-3 tomy, a samo zdobywanie świątyni pewnie też będzie trwało ze dwa tomy. Pomimo, iż cykl Honor Harrington trwa kilkadziesiąt tomów, to czyta się go o niebo lepiej niż Schronienie. Być może dlatego, że tam jest więcej zróżnicowanej akcji, a tutaj.... Chociaż ósmy tom i tak jest lepszy niż dwa poprzednie.