Dodany: 30.01.2005 18:02|Autor: yennka

Tom 8 "Sagi o Ludziach Lodu"

Jak sam tytuł wskazuje, tom opowiada o Hildzie, córce pomocnika kata. Początkiem zaś wszystkich wypadków było znalezienie kości ludzkich przez Andreasa, podczas orania polany pod nowe poletko. Okazało się, że są tam zakopane cztery kobiety, zupełnie nieznane w okolicy. Wskutek tego, że polana była niedaleko domu hycla, chłopi uznali, że to on jest winien ich śmierci. Hycel został dotkliwie pobity, a dwa dni później zamordowany. Hildę przyjęła do siebie rodzina Ludzi Lodu, mogła pomóc Kalebowi i Gabrielli w wychowaniu przygarniętych dzieci. Również sprawy sercowe układają się dość zaskakująco. Więcej niż jeden potomek Tengela znalazł w tym tomie swoją bratnią duszę.

Część ta jest dosyć przeciętna, nie mieści się ani wśród najlepszych, ani wśród najgorszych części cyklu. To nieobecność "dotkniętych" w rodzie czyni te odcinki lekko mdławymi, choć autorka starała się urozmaicić akcję.

Użytkownik: cheyenne 11.08.2007 15:21 napisał(a):
Odpowiedź na: Jak sam tytuł wskazuje, t... | yennka
Czy ja wiem, czy nieobecność "dotkniętych" sprawia, że ta część jest mdława.... Mi osobiście czytało się ja bardzo przyjemnie. Podobała się i fabuła i ogólnie całokształt.
Zasugerowałam się trochę opowieściami innych biblionetkowiczów, którzy twierdzili, że czym dalej w Sagę, tym gorzej, ale jednak będę się kłócić. Mi kolejne tomy podobają się tak samo ;)