Dodany: 28.10.2016 11:58|Autor:

Najbardziej przerażające zbrodnie popełnia się z miłości.

Dwie piękne dziewczyny zostały zamordowane, inna popełniła samobójstwo w niejasnych okolicznościach. Łączy je jedno: dobrze znały Władimira Strelnikowa, kobieciarza i imprezowicza. Tymczasem Strelnikow ma bardzo mocne alibi. Oględziny przynoszą nową informację: na ciele jednej z ofiar znaleziono srebrnego kupidyna. Kupidyn jako jedyny …świadek!, sprawa wygląda beznadziejnie. Kamieńska musi zakasać rękawy, nie ma bowiem żadnego punktu zaczepienia – utknęła na dobre.

Aleksandra Marinina (ur. 1957) – po studiach prawniczych pracowała w moskiewskiej milicji, gdzie zajmowała się badaniami w dziedzinie kryminologii. W 1992 roku ukazała się jej pierwsza książka z cyklu powieści o major Anastazji Kamieńskiej. Sześć lat później Marinina odeszła z milicji i zajęła się pracą pisarską. Do dziś jej książki – przetłumaczone na kilkanaście języków – wydano ogółem w ponad trzydziestu pięciu milionach egzemplarzy. Cykl o major Kamieńskiej doczekał się ekranizacji zrealizowanej przez rosyjską telewizję NTW. Nakładem Wydawnictwa W.A.B. ukazały się następujące kryminały Marininej: "Ukradziony sen" (2004), "Męskie gry" (2004), "Śmierć i trochę miłości" (2005), "Gra na cudzym boisku" (2005), "Złowroga pętla" (2006), "Kolacja z zabójcą" (2007), "Zabójca mimo woli" (2008), "Płotki giną pierwsze" (2009), "Czarna lista" (2010), "Cudza maska" (2013), "Stylista" (2015) oraz "Iluzja grzechu" (2016).

[W.A.B., 2016]