Dodany: 21.10.2016 12:41|Autor: margines

Czytatnik: Mój brudnopis [papla][/papla]

Olga Tokarczuk - spotkanie i wystawa - 18 października o godz. 17.30- 16 listopada 2016

Miałem okazję być na kilku spotkaniach, których gościem honorowym była Tokarczuk Olga, ale dla mnie... takich nigdy za wiele:)

18 października o godz. 17.30 na parterze Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej miał miejsce wernisaż wystawy oraz najnowsze spotkanie z autorką,

Wystawa prezentowana jest we wrocławskim rynku oraz właśnie w DBP.

...Było nie tyle o najnowszej książce; spotkanie dotyczyło może bardziej ogólnie stylu pisania Tokarczuk, tłumaczeń jej książek na różne języki (bo i cały temat wystawy to „Olga Tokarczuk na świecie”, na wystawie można zobaczyć zbiory z prywatnego archiwum autorki - są tam tłumaczenia przykładowo na: ormiański, hindi...), autorka cieszyła się i doceniała, że wreszcie tłumacze są wymieniani na jakichś odczytach, wieczorkach, że dostają nagrody, opowiadała też o „zagwozdkach” i „śmiesznostkach” tłumaczeń;)
Mówiła, że nie wyobrażała sobie, jak skomplikowanie wygląda praca tłumaczy, oraz o tym... jak wyobraża sobie piekło pisarzy;]

Pod koniec spotkania był oczywiście czas na pytania od czytelników i zbieranie autografów:)

Na 2. części spotkania obecni byli: wicedyrektor Instytutu Książki Elżbieta Kalinowska oraz Bereś Stanisław (pseud. Nowicki Stanisław)

Wystawa ma być do 16 listopada 2016

Użytkownik: carmaniola 21.10.2016 13:02 napisał(a):
Odpowiedź na: Miałem okazję być na kilk... | margines
Niesamowite te okładki, szczególnie chińskie wydanie "Prawieku..." i "Szafy" w języku hindi. Piękna jest okładka fińskiego wydania "Biegunów". Dzięki za czytatkę i linki. ;-)