Dodany: 30.09.2016 12:54|Autor:

"Warto, by każdy naukowiec przeczytał tę książkę o roli przypadku. Książka dr. Robertsa jest bardzo wartościowa. Polecam ją z entuzjazmem".
Roy J. Plunkett. Odkrywca teflonu

"Mój apetyt na dalsze przykłady rósł w miarę czytania".

Donald J. Cram. Laureat Nagrody Nobla w dziedzinie chemii

"Autor wykorzystuje najnowsze dostępne materiały źródłowe. Książka jest bardzo dobrze udokumentowana".
Charles C. Price. Dyrektor Centrum Historii Chemii im. Beckmana

W książce opisano wiele spośród największych i najzabawniejszych interwencji przypadku w dziejach odkryć naukowych: od przypadku, który zmusił Archimedesa do wybiegnięcia nago na ulice Syrakuz po przypadek, który doprowadził Aleksandra Fleminga do odkrycia penicyliny, a w konsekwencji przyniósł mu Nagrodę Nobla.

Royston M. Roberts w zajmujący sposób opisuje niezwykłe wydarzenia z historii fizyki, chemii, biologii, medycyny, astronomii... Fachowcy znajdą w tej książce wiele szczegółowych informacji, ale przygotowanie specjalistyczne nie jest potrzebne, by Czytelnik mógł podążyć za Autorem i wraz z nim śledzić niezwykłe i często mało znane początki wielkich naukowych odkryć.

Royston M. Roberts, wybitny amerykański chemik organik, przez wiele lat był profesorem chemii na Uniwersytecie Teksańskim w Austin. Za swoje osiągnięcia otrzymywał wyróżnienia w Stanach Zjednoczonych, pracował także w Szwajcarii, Niemczech i Rumunii. Jest znany jako autor kilku książek, między innymi znakomitego podręcznika chemii.

Profesor Roberts zmarł w październiku 1996 r.

[Adamantan, 1997]