Dodany: 29.09.2016 10:19|Autor:

Co sprawia, że człowiek jest istotą wyjątkową.

Lucjan Znicz, wybitny wieloletni popularyzator nauki, jest dziennikarzem i autorem monumentalnej pracy poświęconej miejscu człowieka we wszechświecie "Goście z kosmosu" ("Paleoastronautyka", "Katastrofa Tunguska", "Trójkąt Bermudzki", "Obce ślady", "Nieznane obiekty latające", "UFO – próba oceny"), a także znakomitego cyklu, który omawia fenomen życia, ("Pochodzenie życia na ziemi", "Podbój globu ziemskiego", "Osobliwości życia ziemskiego", "Życie nieziemskie", "Światy obok nas"). W najnowszej książce – kontynuacji poprzednich tomów – podejmuje pasjonującą próbę przedstawienia wyjątkowości ludzkiego intelektu.

Co odróżnia Homo sapiens od zwierzęcia? Jak wyjaśnić pewne niezwykłe zdolności człowieka? Szukając odpowiedzi na te fascynujące pytania, autor omawia niezbadane wciąż tajemnice ludzkiego mózgu i umysłu, oraz ich sensacyjne przykłady.

– Parapsychologia
– Telepatia i jasnowidzenie
– Bioenergia i biomagnetyzm
– Lewitacja i telekineza
– Media i hipnoza
– Spirytyzm i reinkarnacja

Czym są te wielokrotnie opisane i udokumentowane intrygujące zjawiska? Czy jest to dowód istnienia niezależnych od naszego fizycznego świata innych światów i wymiarów?Czy to tylko jakaś dewiacja funkcji mózgu, czy może wspaniały przejaw niezgłębionych możliwości naszego intelektu?

[Amber, 2000]